خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۲۱۲۴۲

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

پایان بورس امروز ۱۷ تیر ۱۴۰۳ / بازار سهام رونق گرفت

شاخص کل بورس ۳۷ هزار و ۶۳۱ واحد رشد کرد/ شاخص هم‌وزن ۱.۶ درصد افزایش یافت / ارزش معاملات خرد به ۸،۱۱۷ میلیارد تومان رسید / حجم معاملات خرد ۱۵.۵ میلیارد برگه سهم شد / ۳۶۳ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد

پایان بورس امروز 17 تیر 1403 / بازار سهام رونق گرفت

سرعت رشد شاخص‌های بورسی با گذشت یک روز از انتخاب مسعود پزشکیان به‌ عنوان نهمین رئیس‌جمهوری ایران، کاهش یافت. با این حال اما به نظر می‌رسد بورس به روزهای خوش سابق بازگشته است؛ چراکه بازار سهام امروز هم حجم و ارزش معاملات بالایی را به ثبت رساند.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از انتخاب مسعود پزشکیان به‌ عنوان نهمین رئیس‌جمهوری ایران، بازار سهام توانست جهش بزرگی پیدا کند. اما بورس امروز نتوانست رشد روز گذشته خود را تکرار کند و حتی شاهد خروج پول هم بود. با این حال اما حجم و ارزش معاملات در این روز بالا رفت و امیدها را به روزهای خوش بازار سهام زنده کرد.

بورس امروز در یک نگاه

در پایان بورس امروز، شاخص کل با رشد 37 هزار و 631 واحدی که معادل 1.72 درصد این شاخص است، روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 226 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز افزایش پیدا کرده است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 11 هزار و 173 واحد که معادل 1.6 درصد این شاخص است، افزایش ارتفاع داد و به سطح 709 هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 15.5 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را هشت هزار و 117 میلیارد تومان نشان می‌دهد. همچنین باید گفت در بورس امروز گروه مخابرات بیش از سایر رقبا افزایش قیمت پیدا کرده است.

17 تیر

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، برخلاف روز معاملاتی گذشته، امروز منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 363 پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید عنوان کرد اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 23 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است. 

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم فولاد، خودرو و شستا بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، وبملت و شستا به‌ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فملی نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های رمپنا، وبملت و خزامیا تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های خگستر، شاوان و حکشتی ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای جم، خکار و غنوش خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های پارسیان، سآبیک و شیراز رقم خورد. همچنین رمپنا در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد ثشرق بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

 

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.