خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۲۲۰۲۲

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

پایان بورس امروز ۲۰ تیر ۱۴۰۳ / بازار سهام به روند نزولی بازگشت

شاخص کل بورس ۷ هزار و ۸۰۹ واحد افت کرد/ شاخص هم‌وزن ۰.۳۹ درصد کاهش یافت / ارزش معاملات خرد به ۳،۷۵۰ میلیارد تومان رسید / حجم معاملات خرد ۷.۶ میلیارد برگه سهم شد / ۵۲۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد

پایان بورس امروز 20 تیر 1403 / بازار سهام به روند نزولی بازگشت

معاملات آخرین روز هفته یاد و خاطره روند ماه‌های اخیر بازار سهام را زنده کرد. چراکه در پایان بورس امروز تمامی نماگرهای بازار نزولی شدند و حجم و ارزش معاملات خرد نیز به ارقام پایین بازگشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات امروز بازار سهام در جهت کندل معاملاتی روز گذشته بسته شد و در پایان بورس امروز، شاخص کل با کاهش هفت هزار و 809 واحدی که معادل 0.35 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 209 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز کاهش پیدا کرده است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز دو هزار و 795 واحد که معادل 0.39 درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح 706 هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 7.6 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را سه هزار و 750 میلیارد تومان نشان می‌دهد. همچنین باید گفت در بورس امروز گروه زغال‌سنگ و نساجی بیش از سایر رقبا افزایش قیمت داشته است.

20 تیر

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، مانند روز معاملاتی گذشته، امروز منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 521 پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید عنوان کرد اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 40 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است. 

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم خفارس، فولاد و شستا بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، شستا و حفارس به‌ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فملی نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار گرفت.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های کرومیت، پارسیان و شفام تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های قزوین، فخاس و انتخاب ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای سآبیک، وکار و ساروم خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های وخاور، خمحور و دکوثر رقم خورد. همچنین وبملت در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد سپاها بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

 

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.