فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۲۸۹۲۷

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین/ سطح ۳۱ هزار دلار فتح می‌شود؟

پیش بینی قیمت بیت کوین/ سطح 31 هزار دلار فتح می‌شود؟

همان‌طور که شرکت تحقیقاتی Kaiko گزارش کرده است، بیت کوین در حال حاضر تخفیف قیمت تقریبا یک هزار دلاری را در صرافی Binance.US تجربه می‌کند. از سوی دیگر سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال در انتظار تعیین مسیر هستند؛ آیا بیت کوین در مسیر صعودی می‌راند یا به عقب باز خواهد گشت؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، بررسی‌ها نشان می‌دهد اختلاف قیمت پیش آمده برای بیت کوین در صرافی‌های مختلف از تاریخ 22 ژوئن ادامه داشته و جالب اینجاست که این اختلاف با اطلاعیه‌ای که در همان روز توسط Binance US منتشر شد، مطابقت دارد و نگرانی‌ها را در مورد تعلیق احتمالی برداشت دلار از این پلتفرم در روزهای آینده افزایش می‌دهد. در نتیجه، قیمت بیت کوین زیر مرز 31 هزار دلار ثابت مانده است.

بیت کوین 1000 دلار پایین‌تر معامله می‌شود

بر اساس توئیتی از شرکت تحقیقاتی Kaiko، بیت کوین در حال حاضر با تخفیفی نزدیک به یک هزار دلار در صرافی رمزنگاری Binance.US مواجه است. این اختلاف قیمت از 22 ژوئن مشاهده شده و در نمودار به اشتراک گذاشته شده توسط Kaiko نیز این مسئله مشخص است. این شرایط مصادف با انتشار اعلامیه صرافی بایننس ایالات متحده در همان روز بوده که حکایت از توقف احتمالی برداشت دلاری از این صرافی در آینده‌ای نزدیک دارد.

اختلاف قیمت در Binance.US بر قیمت بیت کوین تأثیر گذاشته و کاربرانی که با نگرانی در مورد برداشت دلار مواجه هستند، تصمیم دارند بیت‌کوین خود را با تخفیف بالا بفروشند تا به وجوه خود دسترسی پیدا کنند.

این موضوع باعث شده است که بیت کوین در Binance.US با حدود یک هزار دلار تخفیف در مقایسه با سایر صرافی‌های ارزهای دیجیتال معامله شود.

در حالی که بایننس ایالات متحده در حال حاضر خدمات برداشت دلار را ارائه می‌دهد، این صرافی به کاربران توصیه کرده است که برای ادامه تجارت ارزهای دیجیتال، استیبل کوین‌ها را در نظر بگیرند یا دلار خود را تبدیل کنند.

بایننس ایالات متحده پیش بینی می‌کند که شرکای بانکی آن‌ها ممکن است به زودی برداشت دلاری را متوقف کنند، که می‌تواند باعث ایجاد احساس ترس در بین برخی از کاربران برای فروش بیت کوین‌های خود با قیمت پایین‌تر شود.

شایان ذکر است بایننس در حال حاضر درگیر یک مناقشه حقوقی با SEC نیز است که باعث شده این صرافی سپرده‌های دلاری را به حالت تعلیق درآورد و کاربران را در مورد تعلیق احتمالی کانال‌های برداشت فیات آگاه کند.

با این حال، توقف مورد انتظار مسیرهای برداشت فیات توسط شرکای بانکی بایننس هنوز رخ نداده است. به طور کلی، تخفیف معاملاتی در Binance.US و نگرانی‌ها در مورد برداشت دلار تأثیر محسوسی بر قیمت بیت کوین داشته است، زیرا کاربران گزینه‌های جایگزین را برای دسترسی به وجوه خود انتخاب می‌کنند.

قیمت فعلی بیت کوین 30 هزار و 384 دلار است که با حجم معاملات 14.5 میلیارد دلاری در 24 ساعت گذشته همراه شده است. در این مدت، بیت کوین افزایش جزئی کمتر از 0.50 درصدی را نیز تجربه کرده است.

با توجه به CoinMarketCap، بیت کوین با ارزش بازار زنده 589 میلیارد دلار رتبه اول را دارد. عرضه در گردش این ارز دیجیتال شامل 19,413,237 کوین BTC است، در حالی که حداکثر عرضه آن 21,000,000 کوین است.

نمودار قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین - منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

در نمودار روزانه، قیمت با مقاومت قابل توجهی در اطراف سطح 31 هزار دلار مواجه است. بسته شدن کندل‌های خنثی در این سطح مقاومت، نشان‌دهنده کاهش احساسات صعودی و خستگی در بین خریداران است. در نتیجه، یک اصلاح جزئی در قیمت بیت کوین دور از انتظار نیست.

شایان ذکر است که حمایت فوری قیمت را می‌توان در نزدیکی سطح 29 هزار و 600 دلار شناسایی کرد. اگر این سطح حمایت شکسته شود، قیمت می‌تواند به حرکت نزولی بیشتر خود ادامه دهد و تا سطح حمایت کلیدی بعدی خود در 28 هزار و 250 دلار، که مصادف با میانگین متحرک نمایی 50 روزه است، پیش برود.

اگر قیمت به زیر 28 هزار و 200 دلار برسد، حمایت بعدی قیمت احتمالاً حدود 26 هزار و 750 دلار خواهد بود.

با نگاهی به شاخص قدرت نسبی (RSI) و اندیکاتور (MACD)، هر دو شاخص در حال حاضر در منطقه خرید اشباع قرار دارند و احتمال اصلاح نزولی را نشان می‌دهند.

از طرف دیگر، اگر بیت کوین از سطح 31 هزار دلار فراتر رود، هدف بعدی قیمت حدود سطح 32 هزار و 500 دلار خواهد بود. در صورت تداوم حرکت صعودی، هدف بعدی به طور بالقوه می‌تواند حدود سطح 34 هزار دلار باشد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.