فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۳۴۰۴۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سطح حمایت ۳۰ هزار دلار

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سطح حمایت 30 هزار دلار

بیت کوین با رسیدن به سطح حمایت مهم در حدود 30 هزار دلار، شتاب صعودی به دست آورده و در تلاش برای بازیابی سطوح بالاتر است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، هفته گذشته در یک پست وبلاگی، مدیر عامل سابق Bitmex، آرتور هیز، اظهار کرد که بیت کوین می‌تواند ارز بهینه‌ای برای هوش مصنوعی (AI) باشد. هیز پیشنهاد می‌کند که بیت کوین به دلیل دسترسی فراگیر، ماهیت دیجیتالی و اتوماسیون کامل، رسانه ترجیحی برای تبادل هوش مصنوعی خواهد بود.

سیستم‌های مبتنی بر بلاکچین ویژگی‌های جذابی دارند و در میان آن‌ها، بیت کوین به دلیل کمیابی، مقاومت در برابر سانسور و توانایی ذخیره ارزش، به عنوان برترین انتخاب ظاهر می‌شود.

هیز در مقایسه بیت کوین با طلا و پول فیات، محدودیت‌ها و ناکارآمدی اشکال سنتی ارز را عامل مهمی در برتری بیت کوین می‌داند. به عقیده بسیاری از تحلیلگران، با تغییر احساسات از بدبینی به خوش‌بینی محتاطانه در شرایط کنونی، می‌توان سودهای قابل توجهی به دست آورد. در واکنش به اظهارات هیز، قیمت بیت کوین در روز شنبه افزایش داشت و در سطح 30 هزار دلاری حمایت مناسبی را دریافت کرد.

همانطور که سرمایه‌گذاران انتظارات خود را در مورد پیش‌بینی‌های فدرال رزرو ارزیابی می‌کنند، قیمت بیت کوین نوساناتی را در سطح 30 تا 31 هزار دلار تجربه می‌کند.

واکنش بیت کوین به انتشار داده‌های اقتصادی ایالات متحده

گزارش NFP ایالات متحده برای ماه ژوئن کمتر از پیش‌بینی‌های بازار بود. به طور همزمان، نرخ بیکاری به 3.6 درصد کاهش داشت و احتمال افزایش نرخ بهره در آینده توسط فدرال رزرو ایالات متحده را با تردید مواجه کرد. این تحولات فشار فروش را بر دلار آمریکا وارد کرده و به افزایش قیمت بیت کوین کمک کرده است.

از طرفی، نرخ بیکاری تا حدودی کاهش داشت و مطابق با پیش بینی بازار به 3.6 درصد رسید. با توجه به این داده‌ها، احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده کاهش داشته است.

انتشار این داده‌ها، فشار فروش بر دلار آمریکا را افزایش داده و راه را برای صعود بیشتر دارایی‌های پرریسک مانند بیت کوین باز کرده است. شاخص دلار آمریکا در حال حاضر 0.45 درصد تا زمان نگارش این گزارش کاهش داشته است. گفتنی است، کاهش قیمت دلار آمریکا به افزایش قیمت این ارز دیجیتال در روز شنبه کمک کرد.

نمودار قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت‌کوین - منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

این ارز دیجیتال در حال حاضر نوساناتی را حول سطح 30 هزار دلاری نشان می‌دهد، اما موقعیت خود را در حدود 30 هزار دلار حفظ کرده است که به عنوان یک حمایت روانی برای بیت کوین عمل می‌کند.

هنگام بررسی تایم فریم روزانه، بیت کوین در محدوده باریکی در حال تثبیت است. مقاومت این رمز ارز بزرگ نزدیک به 31 هزار و 400 دلار و حمایت آن در حدود 29 هزار و 600 دلار قرار دارد.

بسته شدن کندل‌های قیمت بالاتر از سطح 29 هزار و 600 دلار، پتانسیل آغاز یک حرکت صعودی برای بیت کوین را افزایش می‌دهد.

در سمت عکس روند، اگر شکست قیمت به زیر سطح 29 هزار و 600 دلار رخ دهد، بیت‌کوین می‌تواند حمایتی در حدود 28 هزار و 450 دلار و به طور بالقوه کمتر از سطح 27 هزار و 450 دلار پیدا کند.

با نگاه صعودی به چارت، اگر قیمت با موفقیت از سطح 31 هزارو 350 دلار عبور کند، هدف قیمت حدود 32 هزار و 500 دلار خواهد بود. بنا به توصیه تحلیلگران، سطح 29 هزار و 600 دلار می‌تواند ناحیه مهم معاملاتی در چند روز آینده باشد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.