فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۴۱۱۳۸

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین / تلاش برای بازیابی سطح ۳۰ هزار دلار ادامه دارد

پیش بینی قیمت بیت کوین / تلاش برای بازیابی سطح 30 هزار دلار ادامه دارد

از آنجایی که حجم معاملات بیت کوین به 10 میلیارد دلار رسیده است، خریداران این ارز دیجیتال همچنان برای بازیابی سطح 30 هزار دلار تلاش می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در حال حاضر قیمت بیت کوین در حدود 29 هزار و 900 دلار با کمتر از 0.10 درصد افزایش در روز شنبه معامله می‌شود، بیت کوین همچنان موضوع مورد توجه سرمایه‌گذاران و معامله‌گران است.

درخواست SEC برای بودجه اضافی برذی رسیدگی به تخلفات بازار کریپتو

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، از کنگره خواسته است تا برای مقابله با ریسک‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال، بودجه بیشتری دریافت کند.

او بر لزوم رسیدگی به موارد ناسازگاری و محافظت از سرمایه‌گذاران در برابر ماهیت سفته‌بازی بازارهای ارزهای دیجیتال، که آن را «غرب وحشی» مالی نامید، تأکید کرد.

با تخصیص منابع بیشتر، SEC قصد دارد قابلیت‌های این بخش را در رسیدگی به آسیب‌پذیری‌ها در بازارهای ارزهای دیجیتال، امنیت سایبری و انعطاف‌پذیری زیرساخت‌های حیاتی بازار افزایش دهد.

این مرحله برای محافظت از خانوارها و سرمایه‌گذاران آمریکایی که دارایی‌های خود را به سختی به دست آورده‌اند و در فضای بسیار پرنوسان ارزهای دیجیتال در معرض خطر قرار داده‌اند، بسیار مهم است.

با این حال، جنسلر به دلیل رویکرد متمرکز بر اجرای خود نسبت به صنعت ارزهای دیجیتال با انتقاداتی مواجه شده است. او بیشتر توکن‌های دیجیتال را به جز بیت کوین، نوعی اوراق بهادار می‌داند.

نمودار قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین - منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

چشم‌انداز تکنیکال قیمت بیت کوین عمدتاً بدون تغییر باقی مانده است، زیرا روند قیمت همچنان وضعیت سایدی را دنبال می‌کند. در حال حاضر، قیمت کمی بالاتر از سطح حمایت 29 هزار و 550 دلار قرار دارد که با الگوی سه گانه مشهود در بازه زمانی چهار ساعته تقویت می‌شود.

علاوه بر این، میانگین متحرک نمایی 50 روزه به عنوان یک سطح مقاومت در حدود 29 هزار و 995 دلار عمل می‌کند، یک سطح مهم روانی که درست زیر 30 هزار دلار قرار دارد.

با وجود این عوامل، قیمت بیت کوین تا زمانی که زیر سطح 30 هزار دلار قرار دارد، وضعیت نزولی خود را حفظ خواهد کرد. حرکت نزولی قیمت به زیر 29 هزار و 500 دلار می‌تواند فشار نزولی بیشتری ایجاد کند و به سطح حمایت بعدی در 28 هزار و 900 دلار منتهی شود.

از طرف دیگر، اگر بیت کوین نتواند به زیر سطح 29 هزار و 500 دلار برسد، می‌تواند به طور بالقوه قیمت را به سمت 30 هزار دلار سوق دهد و حتی از سطح 30 هزار و 500 دلار نیز فراتر رود.

نظارت دقیق بر سطح 29 هزار و 500 دلار بسیار مهم است، زیرا اگر قیمت بالاتر از آن حرکت کند، ممکن است یک فرصت خرید مناسب برای معامله‌گران ایجاد شود. در سمت دیگر، اگر قیمت این ارز دیجیتال به زیر سطح مذکور برسد، می‌تواند موقعیت‌های فروش را تحریک کند.

علاوه بر این، افزایش تقاضا در بیت کوین اگر منجر به شکست قیمت به بالاتر از 30 هزار و 450 دلار شود، قیمت بیت کوین می‌تواند به سمت مقاومت 31 هزار و 200 دلار حرکت کند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.