فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۹۰۱۴۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت خودرو امروز ۲۲ آبان ۱۴۰۲/ یخ بازار خودرو آب نشد

قیمت خودرو امروز 22 آبان 1402/ یخ بازار خودرو آب نشد

قیمت خودرو امروز، دوشنبه، 22 آبان 1402، همانند روز گذشته تغییر چندانی ندارد. اغلب محصولات داخلی و مونتاژی در ثبات کامل به سر می‌برند و در بعضی از مدل‌ها افت و خیز اندکی مشاهده می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز،  قیمت خودرو امروز، دوشنبه، 22 آبان 1402، با ثبات گزارش می‌شود. اغلب محصولات در بازار خودروهای داخلی و مونتاژی بدون هیچ تغییری، با همان نرخ‌های روز گذشته به معامله می‌رسند؛ اما تعداد انگشت‌شماری از مدل‌های موجود در بازار، نوسان اندکی را تجربه می‌کنند.

بازار خودرو در روزهایی که نرخ دلار، کمترین میزان نوسان‌ را نسبت به سایر مواقع دارد، رکود عمیقی را تجربه می‌کند و تقریباً اغلب محصولات، تغییر قیمت چندانی ندارند؛ حتی گاهی اوقات که قیمت یک خودرو دچار نوسان می‌شود، فردای همان روز یا طی مدتی کوتاه، نرخ‌ها به حالت قبلی بازمی‌گردند.

قیمت خودروهای داخلی

بازار خودروهای داخلی از صبح امروز به تبعیت از هفته‌ها و ماه‌های گذشته کار خود را در رکود آغاز کرد. بیشتر محصولات تغییر قیمتی نسبت به روز گذشته ندارند و نوسان بعضی از مدل‌ها هم حداکثر به 10 میلیون تومان رسید. با این حال همچنان مشتری خاصی در بازار مشاهده نمی‌شود و بیشتر متقاضیان منتظر تحقق وعده وزیر صمت مبنی‌بر ارزانی خودرو هستند.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت آرامی را تجربه می‌کند.

کوییک دنده اتوماتیک R، ارزان‌ترین خودرو اتومات موجود در بازار ایران، روز گذشته حدود دو میلیون تومان گران شده بود، امروز هیچ تغییری ندارد و 462 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

شاهین G که در حال حاضر خودروی رده بالای تولیدی شرکت سایپا به حساب می‌آید، پس از افزایش پنج میلیون تومانی در هفته گذشته، دیگر تغییری نداشته و امروز نیز به تبع شنبه و یک‌شنبه با همان قیمت 585 میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو پارس LX TU5 یکی از معدود سدان‌های محبوب بازار به شمار می‌رود که از ابتدای امروز دچار تغییرات اندکی شد. فروشندگان پژو پارس، خودروی خود را دو میلیون تومان گران‌تر نسبت به روز گذشته، یعنی با نرخ 627 میلیون تومان عرضه می‌کنند.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ که پرقدرت‌ترین سدان تولیدی شرکت ایران خودروست، روز گذشته دو میلیون تومان و امروز نیز سه میلیون تومان ارزان شد تا به نرخ 737 میلیون تومان برسد.

قیمت روزانه خودرو داخلی 2_page-0001

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نیز امروز غالباً ثابت است و تغییر چندانی ندارد.

جک J4 آپشنال که در بین خودروهای مونتاژی به محصولی اقتصادی معروف است، بدون تغییر و با همان قیمت 740 میلیون تومان در بازار امروز به فروش گذاشته شد.

آریزو 5 توربوشارژ جدید از سدان‌های مونتاژی مدیران خودرو، امروز هیچ تغییری ندارد و با قیمت یک میلیارد و 100 میلیون تومان معامله می‌شود.

فیدلیتی پرایم 5 نفره با مدل 1401 از معدود کراس‌اوورهای مونتاژی بازار است که نسبت به روز گذشته تغییر قیمت دارد. این خودرو از ابتدای روز حدود 20 میلیون تومان ارزان شد و اکنون ارزش آن در بازار به یک میلیارد و 450 میلیون تومان رسیده است.

هایما 8S که از جدیدترین خودروهای مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود، امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته و با قیمت یک میلیارد و 670 میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت روزانه خودرو خارجی 2_page-0001

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

بازار خودرو از هفته گذشته و با جدی شدن روند ثبت سفارش و تحویل خودروهای وارداتی، رکود سنگینی را تجربه می‌کند. در چنین وضعیتی، هیچ یک از اخبار موجود در حوزه خودرو اعم از گرانی نرخ‌های درب کارخانه خودروهای داخلی، نمی‌تواند باعث التهاب بازار شده و تقاضا را افزایش دهد.

البته چنین شرایطی تنها با ثبات نرخ ارز محقق شده و درصورتی که دولت توانایی کنترل آن را از دست بدهد، احتمالاً تغییرات عجیب و غریبی در بازار خودرو نیز به چشم بخورد.

برای مطالعه بیشتر صفحه تحلیل بازار خودرو را در تجارت‌نیوز دنبال کنید.

 

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.