کد مطلب: ۸۷۳۶۹۳

چرا آیفون ۱۵ در اروپا گران‌تر است؟

چرا آیفون 15 در اروپا گران‌تر است؟

اگر در منطقه یورو باشید و بخواهید مدل رده بالای آیفون 15 را خریداری کنید، باید قیمت بیشتری در مقایسه با خرید در آمریکا پرداخت کنید.

به گزارش تجارت‌نیوز ، اپل برای تولید محصولات گران قیمت، شناخته شده است و سری جدید آیفون 15 از این قاعده مستثنی نیست. آیفون 15 پرومکس که به تازگی به فروش گذاشته شده است، در آمریکا به قیمت ۱۱۹۹ دلار عرضه شده است، اما قیمت آن در اروپا چه فرقی دارد؟

قیمت آیفون به یورو در وب سایت آمریکایی اپل، از ۱۱۳۱.۷۴ یورو برای آیفون 15 پرومکس آغاز می‌شود. این قیمت ۹ درصد در مقایسه با مدل سال گذشته افزایش پیدا کرده است، اما از نظر مصرف‌کنندگان اروپایی، آمریکایی‌ها قیمت پایین‌تری پرداخت می‌کنند.

قیمت آیفون 15 در اروپا

قیمت در فروشگاه‌های اروپایی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما معمولا بسیار بالاتر از قیمت در آمریکاست. در فرانسه، آیفون 15 پرومکس از ۱۴۷۹ یورو، در آلمان از ۱۴۴۹ یورو و در ایتالیا از ۱۴۸۹ یورو آغاز می‌شود.

قیمت مدل استاندارد آیفون 15 که از پرومکس ارزان‌تر است، هم افزایش قیمت دارد. در آمریکا، آیفون 15 استاندارد معادل ۷۵۴.۱۸ یورو آغاز می‌شود. در اروپا، قیمت این گوشی در فرانسه، ۹۶۹ یورو، در آلمان ۹۴۹ یورو و در ایتالیا، ۹۷۹ یورو است.

دلیل اصلی قیمت بالاتر، مالیات بر ارزش افزوده است که در قیمت‌های اروپایی، لحاظ شده و هزینه اضافی پس از خرید در آمریکا، اضافه شده است. نرخ مالیات در هر ایالتی متفاوت است، اما بین ۲.۹ درصد تا ۷.۲۵ درصد است. به عنوان مثال، در لس‌آنجلس که نرخ مالیات بالایی دارد، خریداران ۱۱۳.۹۱ دلار (۱۰۷.۵۲ یورو) پول بیشتری باید پرداخت کنند. اما یک مشتری در لس‌آنجلس در مقایسه با یک مشتری در فرانسه، ۲۳۹.۷۴ یورو در خرید گران‌ترین مدل گوشی اپل، صرفه‌جویی خواهد کرد.

تفاوت قیمت بین آمریکا و اتحادیه اروپا، منحصر به نسل جدید اپل نیست. هنگامی که آیفون ایکس در سال ۲۰۱۷ عرضه شد، کاربران توییتر به شوخی می‌گفتند اگر به آمریکا پرواز کنید و این گوشی را بخرید، از خرید آن در اروپا ارزان‌تر خواهد بود.

با وجود آن که اپل، از مصرف کنندگان اروپایی برای پوشش هزینه‌های عملیاتی اضافی، پول بیشتری دریافت می‌کند، اما این امر مانع موفقیت این شرکت نشده است. حدود یک چهارم از فروش آیفون در اتحادیه اروپاست.

بر اساس گزارش یورو نیوز، با توجه به این که نرخ تورم در اروپا بالا مانده است، باید دید آیا مشتریان وفادار اپل همچنان از محصولات جدید این شرکت استقبال می‌کنند یا خیر.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز