کد مطلب: ۳۴۰۴۲۵

مدیرعامل سابق استقلال مطرح کرد:

استقلال و پرسپولیس فروشی نیستند

استقلال و پرسپولیس فروشی نیستند

مدیرعامل سابق استقلال گفت: وزارت ورزش نمی‌تواند باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را بفروشد چون این دو باشگاه اصلا به آن وزارتخانه تعلق ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیدکاظم اولیایی اظهار کرد: بحث فروش دو باشگاه استقلال و پرسپولیس توسط وزارت ورزش از ریشه اشکال دارد و اصلا وزارت ورزش نمی‌تواند و نباید بابت واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی یا به تعاونی‌ها پولی دریافت کند. چون این دو باشگاه اصلا به وزارت ورزش تعلق ندارد.

وی در ادامه بیان کرد: من بیشتر در خصوص استقلال صحبت می‌کنم چون اشرافم نسبت به این تیم بیشتر است. استقلال در دهه‌های چهل و پنجاه ثروتمندترین باشگاه ایران و یکی از ثروتمندترین باشگاه‌های جهان بود و هیچ نیازی به کمک‌های دولتی و غیر دولتی برای اداره خودش نداشت. اما متاسفانه وقتی سازمان تربیت بدنی سابق که وزارت ورزش کنونی باشد متولی این باشگاه شد، به‌ازای کمک‌هزینه‌های ناچیزی که در حد بخور و نمیر بود، همه اموال این باشگاه را غصب کرد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال بیان کرد: بحث واگذاری استقلال به بخش خصوصی در قبال اخذ مبلغ، از ریشه دچار اشکال است. وزارت ورزش این باشگاه را گرفت، اموالش را غصب کرد و حالا می‌خواهد خودش را بفروشد و پول بگیرد؟

اولیایی تصریح کرد: تنها راه، منطقی‌ترین و اصولی‌ترین راه واگذاری استقلال به بخش خصوصی، همان راهی هست که اتاق تعاون در پیش گرفته است. باید تعاونی متشکل از استقلالی‌ها اعم از پیشکسوتان، هواداران و هر بخش خصوصی که خواهان مالکیت این باشگاه است شکل گرفته و در غالب یک تعاونی یا شرکت سهامی عام، مالکیت این باشگاه به اهلش واگذار شود. ضمن این که باید اموال این باشگاه را هم بازگردانند.

وی بیان کرد: همین الان باشگاه استقلال املاکی در بهترین نقاط تهران دارد که با در اختیار داشتن آن می‌تواند از نظر مالی به خودکفایی برسد. اما این املاک در اختیار دیگران است. به‌عنوان مثال به ملک باشگاه استقلال که در اختیار اداره کل تربیت بدنی تهران در میدان بهارستان است و به ورزشگاه تنیس استقلال حوالی میدان ونک اشاره می‌کنم. یا دیگر املاکی که آنقدر بلااستفاده‌مانده که به مخروبه‌ای تبدیل شده است. نه از این املاک استفاده می‌شود و نه آن را به صاحبش باز می‌گردانند.

عضو هیات موسس اتحادیه مدیران فوتبال ایران در ادامه بیان کرد: تشکیل کارگروه تخصصی واگذاری استقلال با محوریت اتاق تعاون را باید به فال نیک گرفت و امیدوار بود که تنها راه باقی‌مانده برای نجات این باشگاه با موفقیت طی شود. خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس باید سرآغاز خصوصی‌سازی در فوتبال ایران باشد و سرخابی‌ها باید الگویی مناسب برای خصوصی‌سازی دیگر تیم‌ها باشند.

وی افزود: مجددا تاکید می‌کنم استقلال و پرسپولیس فروشی نیستند. همین که وزارت ورزش این دو باشگاه را به اهلش واگذار کند و خودش ناچار نباشد سالانه مبلغ کلانی صرف هزینه‌های اداره این دو باشگاه کند، مثل این است که سود کرده است.

منبع: مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.