کد مطلب: ۵۶۲۹۸۷

تصمیم تازه آمریکا درباره تحریم‌های ایران/ پول‌های بلوکه‌شده آزاد می‌شوند؟

تصمیم تازه آمریکا درباره تحریم‌های ایران/ پول‌های بلوکه‌شده آزاد می‌شوند؟

وزارت امور خارجه آمریکا در اطلاعیه‌ای به کنگره این کشور اعلام کرده است که معافیتی برای بخشی از تحریم‌های نفتی اعمال شده علیه ایران، در نظر گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، وزارت امور خارجه آمریکا سه‌شنبه کنگره این کشور را مطلع کرد که از تحریم‌ها علیه تجارت نفت ایران چشم‌پوشی می‌کند تا ایران بتواند به پول‌های بلوکه شده‌اش در کره جنوبی و ژاپن دست بیابد.

طبق اطلاعیه‌ای که از طرف وزارت امور خارجه آمریکا به کنگره فرستاده شده است، این معافیت که توسط آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا امضا شده «انتقال پول‌های ایران از حساب‌های مسدود شده به صادر کنندگان در ژاپن و جمهوری کره» را مجاز می‌سازد.

این معافیت امکان این را فراهم می‌سازد که پول بلوکه شده ایران در اثر تحریم‌های آمریکا بدون نقض قانون آزاد شود.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفت: وزیر امور خارجه پیش از این معافیتی را امضا کرده بود تا برای مورد استفاده قرار گرفتن پول‌های بلوکه شده ایران در حساب‌های این کشور در ژاپن و کره جهت بازپرداخت به شرکت‌های ژاپنی و کره‌ای که کالاهای غیر تحریمی به ایران صادر کرده بودند، اعمال شود. نقل و انتقالات بازپرداخت گاهی زمان‌بر است و وزیر خارجه به مدت ۹۰ روز دیگر این معافیت را تمدید کرد.

این سخنگو می‌گوید که این معافیت «انتقال هیچ‌گونه پولی را به ایران مجاز نمی‌سازد» و تنها برای بازپرداخت به شرکت‌های کره‌ای و ژاپنی است که پیش از تشدید تحریم‌ها در دولت قبلی آمریکا، به ایران، کالاهای غیر تحریمی صادر کرده بودند.

منبع: ایسنا

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ایرانی

    نمیشه به هرخانواده ی ایرانی ۱ملیارد بریزن حساب چه میشه مگه.خیلیا ازدواج میکنن.خیلیا بچه دارمیشن.خیلیا خانه داردمغازه دار.میشن حیلیا آزاد میشن ?