کد مطلب: ۵۸۱۱۳۵

توصیه‌های پزشکی به زائران اربعین

توصیه‌های پزشکی به زائران اربعین

رئیس کمیته بهداشت ستاد مرکزی اربعین گفت: زائران حتماً در طول سفر شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند و در هنگام بازگشت خود را قرنطینه و اگر علائمی داشتند، حتماً به پزشک مراجعه کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حسین عرفانی، رئیس کمیته بهداشت ستاد مرکزی اربعین در مصاحبه با رادیو «اربعین» با بیان اینکه دو مرکز درمانی در نجف و کربلا از سوی هلال‌احمر با همکاری دیگر سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه برای ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی ایجاد است، تاکید کرد: کسانی که دارای سیستم ایمنی قوی نیستند و سالمندان، زنان باردار، کودکان و کسانی که دارو‌های خاص مصرف می‌کنند در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی امسال شرکت نکنند.

عرفانی با بیان اینکه یکی از شروط الزامی برای حضور زائران در راهپیمایی اربعین حسینی تزریق واکسن کروناست، خاطرنشان کرد: زائران این کارت واکسن را در طول سفر همراه خود داشته باشند.

این مقام مسئول در ستاد مرکزی اربعین تاکید کرد: کسانی که دارو مصرف می‌کنند، مناسب است که این دارو را در طول مسیر راهپیمایی همراه خود داشته باشند و اگر فراموش کردند یا آنکه دارو‌های خود گم کردند، حتماً به دو مرکز درمانی نجف و کربلا مراجعه و دارو‌های خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: با توافق صورت‌گرفته بین وزارتخانه‌های بهداشت ایران و عراق زائرانی که با مجوز و بیمه زائر در این راهپیمایی شرکت کرده‌اند چنانچه لازم باشد می‌توانند به مراکز درمانی عراق مراجعه کنند و خدمات به آن‌ها ارائه می‌شود و اگر نیاز باشد آن‌ها به کشور بازگردانده می‌شوند.

عرفانی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه زائران حتماً در طول سفر شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند، گفت: زائران در هنگام بازگشت خود را قرنطینه کنند و اگر علائمی داشتند، حتماً به پزشک مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه انجام تست Pcr در نقاط مرزی مورد توجه قرار گرفته است، افزود: از زائران می‌خواهیم در صورت امکان رفت‌وبرگشت خود را به‌صورت هوایی انجام دهند و اگر الزامی وجود دارد از مرز زمینی برگردند چرا که در مرز زمینی امکان مواجهه افراد با یکدیگر بیشتر است و احتمال انتقال بیماری نیز افزایش پیدا می‌کند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.