کد مطلب: ۷۰۱۴۱۵

قیمت جدید غذای دانشجویی ابلاغ شد/ یک پرس غذا دستی چند؟

قیمت جدید غذای دانشجویی ابلاغ شد/ یک پرس غذا دستی چند؟

قیمت جدید غذای دانشجویی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ابلاغ شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت جدید غذای دانشجویی ممکن است برای دانشجویان تا دو برابر بیشتر شود.

به نقل از ایسنا، صندوق رفاه دانشجویان نرخ مصوب غذای دانشجویی را برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ابلاغ کرد.

مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: براساس بخش‌نامه‌ای که به دانشگاه‌ها درخصوص نرخ غذای دانشجویی اعلام شده است، مبلغ ۳ هزار تومان برای صبحانه و مبلغ ۴ و ۶ هزار تومان به عنوان سهم دانشجو برای غذای کم‌هزینه و پرهزینه به دانشگاه‌ها پرداخت می‌شود.

قیمت جدید غذای دانشجویی برای دانشجویان مشمول سنوات

وی با بیان اینکه درباره وضعیت دانشجویان سنواتی تصمیم‌گیری به هیئت‌مدیره دانشگاه‌ها واگذار شده است، توضیح داد: تصمیم بر این است، مبلغی که این دانشجویان پرداخت می‌کنند، حدود ۲ تا ۳ برابر دیگر دانشجویان باشد. تصمیم ما بر این بود که میزان مبلغ غذای این گروه بر اساس سنوات باشد، اما تصمیم نهایی در این زمینه را به هیئت‌رئیسه دانشگاه‌ها واگذار کرده‌ایم. به این ترتیب دانشگاه‌ها می‌توانند تا میزان ۹ هزار تومان برای وعده صبحانه از دانشجویان دریافت کنند. بر این اساس ممکن است دانشگاه‌ها مبلغ غذای دانشجویی که یک ترم سنوات دارد، را ۲ برابر افزایش دهند.

مسعود گنجی درباره قیمت غذای دانشجویان توضیح داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که متوسط قیمت تمام شده یک پرس غذا، معادل ۶۸ هزار و ۵۰۰ تومان است. این در حالی است که در شش ماهه دوم سال جاری، ۱۴۳ میلیون پرس غذا در میان دانشجویان توزیع می‌شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.