کد مطلب: ۷۰۷۱۶۰

فاصله تزریق واکسن آنفلوآنزا و کرونا چند روز باشد؟

فاصله تزریق واکسن آنفلوآنزا و کرونا چند روز باشد؟

فصل پاییز اغلب با شیوع ویروس آنفلوآنزا همراه بوده است. پاییز امسال و شیوع این ویروس همراه شده است با همه‌گیری ویروس کرونا.

به گزارش تجارت‌نیوز ، واکسن آنفلوآنزا از شهریور ماه در داروخانه‌ها توزیع شد.

به نقل از ایسنا، نایب رئیس انجمن داروسازان تهران درباره چگونکی تزریق واکسن آنفلوآنزا و واکسن کرونا، گفت: باید توجه کرد که حداقل باید ۱۵ تا ۲۰ روز فاصله بین تزریق واکسن آنفلوآنزا با تزریق واکسن کرونا وجود داشته باشد. همچنین افرادی هم که به کرونا مبتلا می‌شوند، بعد از گذشت یک ماه تا ۴۵ روز از بهبودی‌شان می‌توانند واکسن آنفلوآنزا دریافت کنند.

بهمن صبور درباره وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌ها، گفت: به‌طور کلی امسال یک برند ایرانی واکسن آنفلوآنزا توزیع شده و دو برند فرانسوی و هلندی واکسن آنفلوآنزا نیز وارد و در داروخانه‌ها توزیع شده است که همه این واکسن‌های آنفلوآنزا هم چهار ظرفیتی هستند. واکسن ایرانی آنفلوآنزا هم از کیفیت خوبی برخوردار بوده و چهار ظرفیتی است و سطح پوشش خوبی هم دارد. به‌طور کلی طبق گفته سازمان غذا و دارو دو میلیون و ۶۰۰هزار واکسن آنفلوآنزا در کشور تامین شده است که یک میلیون از این واکسن‌ها ایرانی بوده و یک میلیون و ۶۰۰هزار واکسن نیز خارجی بوده‌اند.

صبور گفت: معمولا هر سال یک سوم واکسن‌های آنفلوآنزای تامین شده در کشور به معاونت بهداشتی داده می‌شود تا برای جمعیت پرخطر و جامعه هدف خودشان به‌صورت رایگان واکسن را تزریق کنند. در سایر موارد مردم می‌توانند برای خرید واکسن آنفلوآنزا به داروخانه‌های سطح شهر مراجعه کنند. بر این اساس ۵۰۰هزار واکسن آنفلوآنزا به مراکز بهداشتی داده شده که ۳۰۰هزار از این واکسن‌ها ایرانی و ۲۰۰هزار واکسن نیز وارداتی بوده است و به‌صورت رایگان به جمعیت هدف تزریق می‌شود.

زمان طلایی تزریق واکسن آنفلوآنزا

وی افزود: بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا از قبل از ورود به فصل پاییز است که حدودا از ۱۵ شهریور تا اواسط یا اواخر مهر ماه است. در عین حال توصیه می‌شود که افرادی که به بیماری‌های مزمن مانند سرطان، دیابت و… مبتلا هستند، بیماران پیوندی، سالمندان بالای ۶۰ سال، افرادی که در سال بیش از سه تا چهار بار سرما می‌خورند و… واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند. در عین حال باتوجه به رعایت پروتکل‌های کرونا مانند استفاده از ماسک، احتمالا امسال موارد کمتری از ابتلا به آنفلوآنزا خواهیم داشت. در سال‌های قبل هم به همین صورت بود.

نایب رئیس انجمن داروسازان تهران درباره قیمت واکسن‌های آنفلوآنزا نیز گفت: رنج قیمتی هر سه برند واکسن‌های آنفلوآنزا برای مصرف‌کننده بین ۲۱۰ تا ۲۱۳هزار تومان است. در عین حال از آنجایی که ارائه واکسن‌های آنفلوآنزا باید در سامانه ثبت شود، افراد هنگام مراجعه به داروخانه برای خرید واکسن آنفلوآنزا کارت ملی‌شان را به همراه داشته باشند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.