فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۷۲۲۵۰۲

جرایم موتور سیکلت‌های فاقدبیمه بخشیده می‌شود؟

جرایم موتور سیکلت‌های فاقدبیمه بخشیده می‌شود؟

مدیرکل نظارت فنی بر بیمه‌های غیر زندگی گفت: اگر دارندگان موتور سیکلت و ماشین ‌آلات کشاورزی بیمه‌نامه یکساله شخص ثالث بگیرند از بخشش جرایم بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، عباس خسروجردی درباره بخشودگی کامل جرایم موتورسیکلت‌ها و وسایل نقلیه کشاورزی فاقد بیمه شخص ثالث اظهار کرد: طبق قانون بیمه شخص ثالث، کلیه وسایل نقلیه زمینی از جمله موتور سیکلت‌ها و وسایل نقلیه کشاورزی که مشمول این قانون هستند اگر فاقد بیمه‌نامه باشند، در زمانی که برای دریافت بیمه‌نامه به شرکت‌های بیمه مراجعه می‌کنند علاوه بر پرداخت حق بیمه شخص ثالث باید مبلغی را به‌ عنوان جریمه متناسب با زمانی که وسیله نقلیه آن‌ها بیمه نبوده است، پرداخت کنند.

به نقل از ایسنا، وی افزود: این جریمه به صندوق تامین خسارت‌های بدنی واریز می‌شود که مسئولیت این صندوق، پرداخت خسارت به حوادث رانندگی و راننده فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث است.

مدیرکل نظارت فنی بر بیمه‌های غیر زندگی ادامه داد: براساس بند د ماده ۲۴ قانون بیمه شخص ثالث، در هر سال چند دوره به صاحبان وسایل نقلیه از جمله موتور سیکلت‌ها و وسایل نقلیه کشاورزی بخشودگی داده می‌شود تا با مراجعه به شرکت‌های بیمه، دیگر جریمه نپردازند. برای امسال نیز، این بخشودگی از تاریخ ۱۵ آبان‌ماه به مدت ۲۹ روز اعمال شده است. البته شرط بهره‌مندی از این بخشودگی منوط به این است که صاحبان این وسایل نقلیه، بیمه‌نامه یکساله بگیرند. اگر بیمه‌نامه کوتاه مدت بگیرند، مشمول این بخشودگی نمی‌شوند.

خسروجردی ضریب نفوذ بیمه شخص ثالث در دو گروه وسیله نقلیه موتور سیکلت و کشاورزی پایین اعلام کرد و گفت: ضریب نفوذ بیمه شخص ثالث در موتورسیکلت‌ها فقط ۱۳ درصد است و حدود ۱۵ درصد وسایل نقلیه کشاورزی‌ بیمه هستند. این در حالی است که عمده پرداخت خسارت‌ها از حوادث رانندگی از سوی صندوق تامین خسارت‌های بدنی با سهمی حدود ۳۲ درصد به موتور سیکلت‌ها مربوط می‌شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.