خبر مهم:

کد مطلب: ۷۲۳۴۶۷

هشدار سیل برای بوشهر و خوزستان/ احتمال بارش پراکنده در تهران

هشدار سیل برای بوشهر و خوزستان/ احتمال بارش پراکنده در تهران

سازمان امدادونجات هلال‌احمر اعلام کرد طبق هشدار سازمان هواشناسی نیرو‌های هلا‌ل‌احمر در دو استان بوشهر و خوزستان برای سیل آماده‌باش هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، گزارش جدیدترین وضعیت جوی کشور برای امروز ۱۸ آبان ۱۴۰۱ به شرح زیر است.

به نقل از مهر، مرتضی مرادی‌پور، معاون عملیات سازمان امدادونجات هلال‌احمر گفت: براساس هشدار فوری سازمان هواشناسی و با توجه به شکل‌گیری ابرها تا یک تا دو ساعت آینده در نیمه جنوبی استان بوشهر و نیمه غربی استان خوزستان شاهد بارش شدید باران و احتمالا تگرگ خواهیم بود. ضمن اینکه به احتمال زیاد در این مناطق، وقوع سیل و سیلاب را خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: امدادگران هلال‌احمر در استان‌های یادشده به حالت آماده‌باش در آمدند.

پیش‌بینی هواشناسی تهران

به نقل از ایسنا، با بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی، تصاویر ماهواره‌ای و خروجی مدل‌های پیش‌یابی عددی، وضعیت جوی استان، امروز آسمانی صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد و از بعدازظهر فردا تا روز شنبه ۱۹ تا ۲۱ آبان ۱۴۰۱ در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده و در ارتفاعات رگبار پراکنده باران و برف و احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

از شنبه شب و طی روز یکشنبه ۲۱ و ۲۲ آبان در پاره‌ای نقاط به‌ویژه بخش‌های جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد شدید و خیزش موقتی گردوخاک مورد انتظار است.

از امروز تا روز جمعه ۱۸ تا ۲۰ آبان شاهد افزایش نسبی دما و در روز شنبه کاهش نسبی دما خواهیم بود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه آلودگی -امین آباد با کمینه دمای ۴- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا پنج‌شنبه ۱۹ آبان کمی ابری و در بعد از نیمه‌ابری گاهی وزش باد و بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه ۲۰ آبان کمی ابری تا نیمه‌ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.