کد مطلب: ۸۵۷۰۲۹

آتش سوزی در کارخانه فوم سازی شیراز/ عملیات اطفاء ادامه دارد

آتش سوزی در کارخانه فوم سازی شیراز/ عملیات اطفاء ادامه دارد

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز گفت: آتش سوزی در کارخانه فوم سازی شیراز رخ داده که عملیات مهار در حال انجام است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، هادی عیدی پور درمورد آتش سوزی در کارخانه فوم سازی شیراز گفت: ساعت ۹ و ۴۱ دقیقه صبح امروز وقوع یک آتش‌سوزی در خیابان کارگر شهرک صنعتی شیراز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده و تیم‌هایی به محل اعزام شد.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که حریق در انبار مخازن گازوئیل و پنتان در یک کارخانه‌ی تولید ساندویچ پنل و فوم‌های صفحه‌ای در شهرک صنعتی شیراز روی‌داده‌ است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز با بیان اینکه به دلیل گستردگی حریق، تیم‌های عملیاتی اعزامی از ۱۷ ایستگاه با تجهیزات کامل و ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین اطفائی و امدادی به محل اعزام شدند، گفت: این آتش‌سوزی با توجه به وجود مواد اشتعالزای فراوان، بسیار گسترده بود.

عیدی‌پور با اشاره به اینکه حریق با سرعت تمام سوله‌های کارخانه را در بر گرفته بود، گفت: تیم‌های عملیاتی با استقرار در محل از جهات مختلف نسبت به مهار آتش و جلوگیری از گسترش حریق اقداماتی را اجرایی کرده‌اند.

او اضافه کرد: همچنین در حال حاضر چند مخزن گاز تحت فشار در موقعیت آتش سوزی است که تمرکز نیروهای عملیاتی بر جلوگیری از انفجار این مخازن و آتش‌سوزی بیشتر است.

عیدی‌پور عنوان کرد: در حال حاضر نیروهای آتش‌نشانی از ۱۷ ایستگاه و حدود ۲۵ دستگاه خودرو آتش‌نشانی، در محل حادثه حضور دارند و تخلیه‌ کارخانه‌ مجاور در حال حاضر انجام شده و عملیات اطفاء حریق و پیشگیری از گسترش حریق به سمت مخازن تحت فشار، به طور هم‌زمان در حال اجراست و اولویت با کنترل مخازن‌گاز تحت فشار است.

منبع: فارس

برای مطالعه بیشتر اخبار جامعه را در تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر