کد مطلب: ۸۷۳۱۳۹

آمار هفتگی کرونا در ایران؛ شناسایی ۹۶۱ مبتلای جدید 

آمار هفتگی کرونا در ایران؛ شناسایی ۹۶۱ مبتلای جدید 

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در طول هفته گذشته ۹۶۱ بیمار کرونا در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۲۴ بیمار نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، از یکشنبه هفته گذشته تا شنبه ۸ مهرماه ۱۴۰۲ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹۶۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۶۶۰ نفر آنها بستری شدند.

به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۶۱۷ هزار و ۷۶۲ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۷ روز گذشته (از یکشنبه دوم مهر تا شنبه هشتم مهرماه)، ۲۴ نفر از بیماران کرونا در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۶ هزار و ۴۱۰ نفر رسید.

خوشبختانه تاکنون ۷ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۷۰۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۵۷ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۵۷۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۶۵ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۹۵۴ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۴۰۱ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۱۰۱ نفر نیز دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۴۵۶ دُز رسید.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    با سلام با توجه با شیوع جدید بیماریهای ویروسی و کرونا اگر بتوان کلاسهای مقطع ارشد مخصوصا دانشگاه فرهنگیان را با توجه به حضور معلمان از شهرها و استانهای مختلف و حضور مجدد انها روی کلاس های درس و احتمال انتقال بیشتر بیماری ها ،بتوان کلاسهای دانشگاه را بصورت مجازی برگزار کرد کمک زیادی به عدم انتقال بیماریها می شود.

  • معصومه کريمي

    بخاطررعایت نکردن بهداشت میباشد.این بیماری وبخاطراینکه همه جای سرپوشیده مانندباشگاهها آرایشگاه‌ها پاساژها بازهستن وجودافغانی ها وپاکستانی ها هستش آنها برایمان عزیزندولی ……