خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۳۶۴۱

از آغاز عملیات حج امسال تاکنون

۲۸ هزار زائر به مدینه منوره مشرف شده‌اند

۲۸ هزار زائر به مدینه منوره مشرف شده‌اند

در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد که از آغاز عملیات حج در ۲۴ اردیبهشت ماه تا روز گذشته ۲۸ هزار زائر ایرانی وارد شهرپیامبر شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز،   دراین نشست که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی برگزارشد رئیس ستاد مدینه با اعلام این خبر افزود: این زائران در قالب ۲۰۳ کاروان با ۱۲۲ پرواز وارد شهر پیامبر شده و به زیارت حرم نبوی و جنت البقیع مشرف شدند. 

وی با اشاره به اینکه ورود زائران مدینه قبل به سهولت و روانی ادامه دارد، تعداد زائران حاضر در مدینه را بیش از ۱۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: دیگر زائران پس از محرم شدن در مسجد شجره با قطار سریع السیر راهی مکه مکرمه شدند. 

علی اصغری با بیان اینکه ۲۲ هزار زائر تاکنون به زیارت روضه شریف مشرف شدند، از پخت ۳۲۵ هزار پرس غذا در دو آشپزخانه مرکزی در این شهر برای تغذیه زائران اشاره کرد. 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هم با گرامیداشت یاد شهدای خدمت، به حضور حجاج ایرانی در کشور میزبان همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کشورمان اشاره کرد و دستور داد کارگروهی متشکل از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با همکاری نمایندگی‌های سیاسی کشورمان درعربستان بررسی لازم را دراین خصوص انجام دهند و برای اخذ مجوزدایر کردن شعبه‌های اخذ رای اقدام لازم انجام شود. 

در ادامه این جلسه، سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت از سفر خود به مکه و بازدید از اقدامات انجام شده برای آماده کردن چادرهای عرفات، میزان آمادگی اشپزخانه‌های مرکزی و هتل‌ها در مکه برای استقبال از بیش از ۸۷ هزار زائر ایرانی و تسهیلات فراهم شده برای نقل و انتقال زائران از هتل‌ها به مسجدالحرام گزارش داد وآمادگی‌ها را در شرایط قابل قبول دانست. 

حسن زرنگار سرکنسول کشورمان در جده نیز تصریح کرد که این نمایندگی برای حمایت‌های کنسولی از زائران ایرانی در کشور میزبان آمادگی دارد و نیروهای خود را در ستادهای مکه و مدینه مستقر کرده است. 

وی افزود: با هماهنگی وزارت امورخارجه کشورمان برای اخذ مجوز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اقدامات لازم پیگیری خواهد شد. 

در پایان این جلسه دکتر سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت در گزارشی با اشاره به اینکه به ترتیب در دو شهر مکه و مدینه از شروع عملیات حج ۱۴۰۳ تاکنون ۵۷۵۰ و ۳۹۹۵ ویزیت انجام شده است، مجموع خدمات ارائه شده به زائران ایرانی در سرزمین وحی را بیش از ۲۱۳۰۰ مورد عنوان کرد. 

وی گفت: هم اکنون در بیمارستان‌های عربستان در دو شهر مکه و مدینه ۷ بیمار بستری هستند و شرایط عمومی زائران نیز خوب است و مشکل خاصی گزارش نشده است. 

منبع : ایلنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.