خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۴۹۶۷

توضیح درباه جمع‌آوری پسماند از کولی‌کتفی‌ها توسط نیروهای حریم‌بان و شهربان

توضیح درباه جمع‌آوری پسماند از کولی‌کتفی‌ها توسط نیروهای حریم‌بان و شهربان

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران درباره جمع‌آوری پسماند از کولی‌کتفی‌ها توسط نیروهای حریم‌بان و شهربان توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، «مسعود رنجبریان» مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران درباره جمع‌آوری کولی‌کتفی‌ها توسط نیروهای حریم‌بان و شهربان گفت: جمع‌اوری کتفی‌کولی‌ها جزء شرح وظایف نیروهای حریم‌بان وشهربان نیست اما وقتی بحث قرارگاه اجتماعی در شهرداری تهران ایجاد و تشکیل شد و چندین ماه از استقرار این قرارگاه گذشت و به هر حال کار خیلی خوب پیش نمی‌رفت یکی از تدابیر آقای شهردار این بود که از یکی از قسمت‌هایی که در شهرداری تهران معمولا در کارهای خارج از ماموریت خودشان خیلی خوب می‌درخشند و کار را به خوبی انجام می‌دهند کمک کنند تا این موضوع سر و سامان و بهبود دهیم.

وی ادامه داد: ما در هر ناحیه از تهران که شامل ۱۲۴ ناحیه می‌شود یکی از اکیپ‌هایمان را مستقر کرده تا این ماموریت را نیز در کنار سایر نیروهایی که در این زمینه وظیفه دارند مانند نیروهای پسماند و سازمان رفاه اجتماعی را انجام دهند و به آن‌ها در این زمینه کمک کنند.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران تصریح کرد: در ابتدا ما خیلی درگیر این کار نبودیم و بیشتر شناسایی و اعلام به سایر بخش‌ها مانند پسماند و سازمان رفاه اجتماعی بود که آن‌ها می‌آمدند و این افراد که را جمع‌آوری می‌کردند اما کم کم دیدیم که اگر خودمان پای کار نیاییم مشکلات به این راحتی حل نمی‌شود.

رنجبریان خاطرنشان کرد: به همین دلیل نیروهای ما نیز در این زمینه اقدام کردند و اگر الان مشاهده کنید درخصوص کولی کتفی‌ها وضعیت خیلی نسبت به قبل خیلی متفاوت شده است. و چیزی حدود هزار تن پسماند نیروهای ما توانستند از کولی‌کتفی‌ها بگیرند و تحویل ایستگاه‌های مربوط به پسماند بدهند.

وی ادامه داد: البته باید به این نکته توجه داشته باشید که این افراد کسانی هستند که در مسیر غیرقانونی جمع‌آوری زباله فعالیت می‌کنند اما برای جمع‌آوری این افراد نیروهای ما دخالتی ندارند. نیروهای ما از این افراد صرفا پسماند خشک را می‌گیرند و به ایستگاه‌های مربوط به پسماند تحویل می‌دهند. البته سازمان پسماند تدابیری در این زمینه اندیشده است که ما وقتی به کلونی‌های این افراد می‌رسیم به نیروهای پسماند اطلاع داده و آن‌ها با ساز وکارهای مشخصی که دارند با دستور قضایی که دارند درخصوص این افراد اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع : ایلنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.