کد مطلب: ۵۸۵۹۸۰

افزایش قیمت خودرو در آغاز هفته سوم مهر / قیمت خودرو امروز ۱۷ مهر

افزایش قیمت خودرو در آغاز هفته سوم مهر / قیمت خودرو امروز ۱۷ مهر

قیمت خودرو در بازار امروز با افازیش قیمت همراه بوده است و تعداد زیادی از خودروها افزایش قیمت داشتند. قیمت پراید ۱۱۱ بعد از یک ماه دوباره به قیمت ۱۵۵ میلیون تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز شنبه ۱۷ مهر افزایشی بودند. قیمت پراید ۱۱۱ بعد از یک ماه مجدد قیمت ۱۵۵ میلیون تومان را ثبت کرد. قیمت پراید ۱۵۱ به ۱۵۴ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

گروه پژو بعد از دو روز ثبات نسبی قیمت با افزایش قیمت همراه شدند. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو به ۲۴۷ میلیون تومان و ۲۰۶ تیپ پنج به ۲۹۶ میلیون تومان رسیدند. تمامی مدل‌های پژو ۲۰۷ با افزایش یک تا سه میلیون تومانی همراه بودند.

پژو پارس LX مدل ۱۴۰۰ به ۳۰۵ میلیون تومان افزایش یاقت. در مقابل قیمت خودروهای دنا و تیبا تغییر قیمت نداشتند و با ثبات قیمت هفته سوم مهر را آغاز کردند.

21 page 0001 10

فروش خودروهای خارجی صفر شد / خودرو بخریم یا نخریم؟

با آنکه دولت بارها مخالفت خود نسبت به واردات خودرو را اعلام کرده اما فروشندگان خودرو همچنان نسبت به واردات خودروهای خارجی خوشبین هستند. هم خریداران و هم فروشندگان دست نگه داشته‌اند تا تکلیف مصوبه مجلس مشخص شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد فعلا خریداری در بازار خودرو وجود ندارد. هر چند تعداد فروشندگان در بازار خودرو همچنان زیاد است اما فعلا همه منتظر مانده‌اند و کسی خودرویی معامله‌ای نمی‌کند. حتی فعالان بازار می‌گویند دلال‌ها از این بازار عقب‌نشینی کرده‌اند.

آینده بازار خودرو چه می‌شود؟

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به پیش‌بینی خود درباره آینده بازار خودرو بیان کرد: قیمت خودرو در هفته سوم مهر بستگی به تصمیم دولت درباره طرح واردات خودرو دارد. فعلا مردم خودرو نمی‌خرند و پیش‌بینی می‌شود به دلیل رکود بازار، قیمت خودرو در هفته پیش‌ رو ثابت بماند.

پیش از این نیز ایرنا به نقل از یک نمایشگاه‌دار خودرو در تهران نوشته بود: «اکنون به‌ جز اندک خرید و فروش‌هایی که افراد نیازمند پول انجام می‌دهند، معاملات در بازار به صفر رسیده است.»

هر چند هفته گذشته وزارت صمت آب پاکی را روی دست مردم ریخت اما همچنان بازار در بلاتکلیفی به سر می‌برد. در روزهای اخیر سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت گفته بود «در شرایطی که تراز تجاری و ارزی کشور متعادل است، واردات خودرو می‌تواند مفید باشد اما تا پایان سال جاری و تا زمانی که ما به یک توازن در تراز خارجی برسیم، اشتباه است.»

با آن که دولت سیزدهم وعده ساماندهی بازار خودرو را داده بود اما باید دید در روزهای آینده به این وعده‌های مطرح شده چقدر عمل می‌شود؟

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  انتقام صادر نشدن خودروها رو از مردم بگیرید!!

  • ناشناس

   کلا هر چی از خارج تو سری میخورن سر مردم ایران خالی میکن

 • ناشناس

  شعار رییسی این بود که هیچ کالایی گران نشود و قیمتها ثابت بماند در صورتی که از وقتی که رییسی آمد ماشین پراید نزدیک به20میلیون تومان بوصورت لاک پشتی بالا رفت چی شد ان وعده وزیر صمت که 20درصد قیمت خودرو کاهش می یابد فکر کنم یادش رفته که چنین قولی به مجلس داده و رای هم آورده حالا چرا مجلس مطالبه گری نمی کند را من سر در نمی اورم !

 • ناشناس

  آشغال ترین ماشینها با قیمتهای نجومی از جیب مردم

 • ناشناس

  خسته نباشن پاید حلبی رو به مردم اندازه پول لنکروز می فروشند

 • ناشناس

  همش وعده توخالی بود دست همیه دستنکاران درد نکنه که به فکر مردم نیستن

 • ناشناس

  افزایش قیمت با شیب ملایم در دولت جدید! علی برکت ا…
  تنها راه علاج نخریدن خودرو است !
  نخریدن خودروهای احتکار شده دلالان و خودروسازان شبه دلال !

 • ناشناس

  سلام جریمہ ترددھا را حذف کنید