کد مطلب: ۶۰۲۶۴۸

سرنوشت تغییر قیمت خودروهای داخلی چه شد؟

سرنوشت تغییر قیمت خودروهای داخلی چه شد؟

در حالیکه طبق اعلام غیررسمی برخی مسئولان، قرار بود این هفته جلسه ستاد تنظیم بازار تشکیل و تکلیف قیمت‌گذاری خودروهای داخلی مشخص و تصمیم نهایی امروز (چهارشنبه) اعلام شود، اما هنوز از تعیین تکلیف این موضوع خبری نیست و به نظر می‌رسد که مسئولان همچنان در این حوزه به توافق و اتفاق نظر نرسیده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بالغ بر ۲۰ روز است که قیمت‌گذاری خودروهای داخلی در وضعیت نامشخص قرار دارد؛ این در حالیست که طبق آخرین اعلام رسمی وزیر صنعت، معدن و تجارت، بررسی شیوه قیمت‌گذاری خودروهای داخلی و تعیین قیمت آن‌ها به ستاد تنظیم بازار واگذار شده است.

طی این مدت، اظهارنظرهای متفاوتی از مسئولان و مقامات وزارت صمت مبنی بر امروز و فردا شدن تشکیل جلسه ستاد تنظم بازار و اعلام نظر نهایی برای قیمت‌گذاری خودروها شنیده شد. اگرچه انتظار می‌رفت در اوایل آذرماه قیمت‌های جدید اعلام و تکلیف صنعت خودرو مشخص شود اما تاکنون جلسه‌های ستاد تنظیم بازار خروجی در این رابطه نداشته است.

شایان ذکر است که اوایل هفته جاری، محمدصادق مفتح - قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی- اعلام کرده بود که قرار است ستاد تنظیم بازار روز چهارشنبه هفته‌ جاری (امروز،۱۰ آذرماه)، موضوع قیمت‌گذاری خودروهای داخلی را بررسی و نظر نهایی خود را نسبت به اصلاح قیمت‌ها اعلام کند. البته این نیز شنیده شد که ستاد تنظیم بازار مخالف افزایش قیمت‌های قبلی بوده و به دنبال افزایش ۱۰ درصدی قیمت خودرو است.

همچنین سهیل معمارباشی، دیرکل دفتر نیرو محرکه نیز چند روز پیش در حاشیه مراسم رونمایی از محصول جدید بهمن‌دیزل، با بیان اینکه با وضعیت حال حاضر خودروسازان و شرایط زیان‌دهی آن‌ها، امکان فعالیت دیگر وجود ندارد، اعلام کرد: این هفته در جلسه ستاد تنظیم بازار جمع‌بندی نهایی برای قیمت‌ها انجام و نتیجه اعلام می‌شود.

اما همچنان امروز (چهارشنبه)، خبری از نتیجه نهایی برای قیمت‌گذاری خودروهای داخلی نیست و به نظر می‌رسد که ستاد تنظیم بازار هنوز در رابطه با قیمت‌گذاری خودرو به توافق نرسیده است. همچنین آنطور که شنیده شده گویا کارشناسان ستاد تنظیم بازار درباره نرخ خودروها به جمع‌بندی نرسیده‌اند، و طبق اعلام قائم‌مقام وزیر صمت، احتمال اینکه نشست ستاد تنظیم بازار به هفته آینده موکول شود یا قیمت‌ها بطور کلی تغییر نکرده و ثابت باقی بماند، وجود دارد.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • بهروزحیدری

  سرنوشتش من میدونم ریسی رید

 • ناشناس

  جمع کنید بااین جلسه هاتون مردومو هر روز دارید گرفتار تر میکنید هنوز قیمت ها تعیین نشده هر روز افزایش قیمت دارید اینم حیله جدیده تا کجا میخواید با این روش پیش برید

 • کوییک

  ما تو جور کردن پول افزایش سری قبلشون موندیم باز دوباره این چ بساطیه .. والا ماها دیگه نمیدونیم اقای رییسی ریس جمهور هست و دستور میده یا مدیر عاملان خودروسازان دستور میدن و بقیه باید اطاعت کنن .. ایندیگه چ مسخره بازی .. مگه قرار نشد تا اخر امسال افزایشی نباشه پس همش کشک بود .. خواهش دستتونو از جیب جوانهای این مملکت بکشید بیرون

 • ناشناس

  باز هم ستاد تنظیم بازار قیمتها را بالا می برد و مردم بدبخت هیچگونه حق اظهار نظری ندارند اگر این مسئولین مرد باشند درب این دو خودرو ساز را تخته کنند و اجازه بدهند چند شرکت خصوصی خودرو وارد کنند

 • ناشناس

  یه دو هفته دیگه اعلام میکنن قیمتها بالا رفته،الا اعلام نمیکنن

 • Ashkan

  اگه داری واقعا ضرر میکنی درشو ببند نه اینگه گرون بده ب ملت،،،دلم به حالتون میسوزه فکر میکنید خیلی سیاست دارید ولی اینا نون تو خون ملت زدنه،چطور این پولا را میبرید سر سفره زه و بچتون،نفرین بر شماها ک خون ملت میمکید—

 • ناشناس

  آقای ریسی کجای بابا این دوخودرو ساز خیلی اوج گرفتن

 • ناشناس

  باخیال راحت گرون کنید،خیلی وقته دیگه کسی صداش درنمیاد

 • ناشناس

  کاسه داغ تر از آش

 • ناشناس

  بابا چ بساطی برای مردم راه انداختین،هر روز یه قیمت،خسته شدیم دیگه