فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۲۳۳۱۴۰

پکن: تحریم شرکت‌های چینی توسط آمریکا را پاسخ می‌دهیم

پکن: تحریم شرکت‌های چینی توسط آمریکا را پاسخ می‌دهیم

وزارت بازرگانی چین با انتقاد از آمریکا به‌دلیل تحریم شرکت «زد تی یی چین» بزرگترین سازنده تلفن‌های هوشمند دنیا اعلام کرد «تحریم شرکت‌های چینی توسط آمریکا را پاسخ می‌دهیم».

آمریکا روز گذشته اعلام کرد شرکت «زد تی یی چین» به دلیل «صادرات برخی تجهیزات مخابراتی در سال‌های اخیر بدون کسب مجوز از واشنگتن» مورد تحریم قرار گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، وزارت بازرگانی چین امروز سه شنبه در بیانیه خود از واشنگتن خواست بجای این گونه اقدامات «زمینه قانونی فعالیت شرکت‌های چینی را در آن کشور فراهم کند» و علیه آنها تبعیض قائل نشود.

این بیانیه می‌افزاید: در حال ارزیابی اقدام آمریکا است و بی درنگ با اتخاذ تدابیری به آن واکنش نشان خواهد داد و از حقوق مشروع شرکت‌های چینی حراست خواهد کرد.

در عین حال «شرکت زد تی یی چین» بزرگ‌ترین سازنده تلفن‌های هوشمند دنیا نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد به تحریم اخیر آمریکا با قدرت پاسخ خواهد داد.

در این بیانیه آمده است فرمان آمریکا برای خودداری شرکت‌های دولتی آن کشور از همکاری با «زد تی یی» ابتدا باید مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد و وقتی ارزیابی‌های لازم روی این دستور آمریکا صورت گیرد و همه زوایا بررسی گردد پاسخ لازم به واشنگتن داده خواهد شد.

'شرکت زد تی یی' تامین‌کننده تجهیزات و وسایل مخابراتی و الکترونیکی و پیشرو دیگر شرکت‌های دنیا در ساخت تلفن‌های هوشمند است و بتازگی نوع جدید از تلفن هوشمند نسل پنجم را آزمایش کرده است.

آمریکا پیش از این نیز در راستای فشار اقتصادی به چین، بر کالاهای صادراتی این کشور تعرفه اعمال کرده بود که باعث تنش و جنگ تجاری میان دو کشور شده است.

منبع: ایرنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.