کد مطلب: ۸۵۴۱۵۵

امیرعبداللهیان در سفری یک روزه به عربستان می‌رود

امیرعبداللهیان در سفری یک روزه به عربستان می‌رود

وزیر امور خارجه ایران در سفری یک روزه به عربستان با وزیر خارجه و دیگر مقامات این کشور دیدار و گفتگو خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حسین امیرعبداللهیان ، وزیر امور خارجه تا ساعاتی دیگر در سفری یک روزه عازم عربستان سعودی می شود. وی در این سفر با وزیر خارجه عربستان و دیگر مقامات این کشور دیدار و گفتگو خواهد کرد. گفته می‌شود موضوعات دو جانبه و مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی در این سفر مورد مذاکره و گفت‌وگو خواهد بود.

فیصل بن‌فرحان وزیر امور خارجه عربستان دو ماه پیش به ایران سفر کرده بود و در این سفر از وزیر خارجه ایران برای سفری رسمی به عربستان دعوت کرد.

شتاب‌گرفتن روابط تهران-ریاض

علیرضا عنایتی، سفیر ایران در عربستان در این ارتباط گفت: وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به دعوت آقای فیصل بن‌فرحان وزیر خارجه عربستان عازم ریاض می‌شود.

وی با بیان اینکه در کمتر از ۶ ماه روابط دو کشور با شتاب به پیش می‌رود، افزود: اکنون سفارتخانه‌های دو کشور بازگشایی شده و به‌زودی سفیران دو کشور در تهران و ریاض مستقر می‌شوند.

سفیر ایران در عربستان با تاکید بر اینکه این سفر فرصت بسیار مناسبی است تا در ادامه گفتگوهای وزیران امور خارجه در تهران زمینه همکاری‌های دو و چندجانبه بحث و بررسی شود، گفت: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این سفر با ابلاغ سلام مقامات عالی‌رتبه کشورمان به مقامات عربستان سعودی بر عزم تهران بر توسعه مناسبات همه جانبه با ریاض تاکید خواهد کرد.

به گزارش ایسنا و بر اساس آنچه منابع خبری اعلام کرده‌اند حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز پنجشنبه ۲۶ مردادماه در سفری یک روزه به ریاض خواهد رفت و در این سفر با فیصل بن‌فرحان، همتای سعودی خود دیدار و رایزنی می‌کند.

بر اساس این گزارش فیصل بن‌فرحان وزیر امور خارجه عربستان در ۲۷ خردادماه سال جاری به دعوت حسین امیر عبداللهیان برای سفری یک روزه به تهران آمد.

سفارت عربستان سعودی در جمهوری اسلامی ایران بعد از ۸ سال از روز یکشنبه ۱۵ مرداد ماه به‌طور رسمی فعالیت خود در تهران را آغاز کرده‌ است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر