کد مطلب: ۲۵۸۶۸۸

تعویض ۵۰۰ کیلومتر کابل فرسوده برق

تعویض ۵۰۰ کیلومتر کابل فرسوده برق

مدیرعامل برق منطقه‌ای استان تهران از تعویض ۵۰۰ کیلومتر کابل فرسوده در استان تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۵۰۰ کیلومتر کابل فرسوده قدیمی در تهران وجود دارد که برنامه‌ریزی‌های متعددی برای تعویض این کابل‌ها صورت گرفته است.

غلامرضا خوش خلق با بیان این که سال گذشته ۲۵۰ کیلومتر از کابل‌های فرسوده و قدیمی به کابل‌های فنی تغییر یافت، اظهار کرد: امسال نیز ۲۵۰ کیلومتر کابل جدید احداث شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مدیرعامل برق منطقه‌ای استان تهران با اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته شده برای ایجاد کابل‌های جدید گفت: حدودا بین دو تا سه سال زمان می‌برد تا بتوانیم کابل‌های فرسوده را جایگزین کنیم.

خوش خلق با بیان اینکه ایجاد تونل بهترین حالت برای نگهداری کابل‌ها است، ادامه داد: با توجه به اینکه هزینه احداث تونل زیاد است برای اجرای این طرح کمی تاخیر داشته‌ایم، اما به‌طور کلی احداث تونل از دفن کابل موثرتر است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۳۰ کیلومتر تونل احداث کرده‌ایم، عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌های متعددی را برای جایگزینی کابل‌های فرسوده در نظر داریم که امیدواریم به خوبی وارد مرحله اجرا شود.

مسئولان برقی بر این باورند که با توجه به مشکل کمبود زمین و همچنین از منظر مبلمان شهری، عملا دیگر نمی‌توان شبکه‌های جدید را به‌صورت هوایی احداث کرد و شبکه‌های جدید برق در تهران به‌صورت کابل زیرزمینی اجرا می‌شود و باید نوسازی کابل‌های زیر سطحی شبکه برق و پست‌های توزیع برق نیز هر چه سریعتر در سطح شهر تهران صورت گیرد و این امر مستلزم مساعدت و یاری مدیریت شهری است.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر