کد مطلب: ۳۵۶۵۱۳

نمکی پاسخ داد:

وضعیت قیمت دارو در سال آینده

وضعیت قیمت دارو در سال آینده

وزیر بهداشت گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده سال آینده افزایش قیمت غیرمنتظره دارویی نخواهیم داشت همچنین تاکنون گزارشی مبنی بر کمبود دارو نداشته‌ایم.

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید نمکی وزیر بهداشت در حاشیه مراسم توانمندسازی صنعت داروسازی کشور در جمع خبرنگاران گفت: درزمینه کمبود دارو خوشبختانه مشکل حادی نداریم و به کمک تولیدکنندگان و واردکنندگان برنامه‌ریزی‌های برای سال آینده انجام شده است

وی افزود: تاکنون خبری مبنی بر کمبود دارو برای ماه‌های آینده دریافت نکرده‌ایم.

نمکی تاکید کرد: ما باید به صنعتگران داخلی کمک کنیم تا پول مواد تولید شده را در اسرع وقت دریافت کنند، به دلیل چرخه معیوب پول در نظام بیمه‌ای با مشکلاتی در صنعت دارو مواجه هستیم و با برنامه‌ریزی انجام شده به دنبال اصلاح این چرخه هستیم.

نمکی افزود: در خصوص بحث قیمت گذاری دارو گفت همکاران در حال انجام کارهای کارشناسی در زمینه قیمت گذاری دارو هستند تا بتوانیم قیمت واقعی داروها را مشخص کنیم و تولیدکنندگان با فروش دارو با قیمت پایین ضرر نکنند.

وزیر بهداشت گفت: در سال آینده افزایش قیمت دارو به شکل غیرمنتظره نخواهیم داشت و با شیب گذشته قیمت افزایش خواهد یافت اما تنظیم قیمت باید به گونه ای باشد که به بیماران و تولیدکنندگان فشار وارد نشود.

وی گفت: تلاش می‌کنیم تسهیلات ارزان قیمت بانکی به تولید کنندگان اختصاص یابد.

نمکی در خصوص تصمیم مجلس در زمینه تخصیص نیافتن ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی گفت این خبر را نشنیده‌ام اما بنا نبود برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی از ارز آزاد استفاده کنیم.

منبع: فارس

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.