خبر مهم:

کد مطلب: ۴۵۷۰۱۷

افت ۲۴ درصدی صادرات میلگرد و آهن

افت ۲۴ درصدی صادرات میلگرد و آهن

صادرات مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و سایر مقاطع) در دو ماهه نخست امسال به ۲۲۲ هزار تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال کاهش ۲۴ درصدی دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران از عملکرد دو ماهه نخست سال گذشته گویای صدور ۲۹۳ هزار تن مقاطع تخت فولادی است.

میزان صادرات تیرآهن در دو ماهه نخست امسال به ۱۶ هزار تن رسید و در مقایسه با ۲۲ هزار تن عملکرد مدت مشابه پارسال کاهش ۲۷ درصدی دارد.

صدور میلگرد در دوره مورد بررسی این گزارش رقم ۱۸۸ هزار تن را نشان می دهد و نسبت به دو ماهه نخست ۹۸ که ۲۴۶ هزار تن بود، افت ۲۴ درصدی را نشان می دهد، ضمن اینکه صادرات نبشی، ناودانی و سایر مقاطع نیز در دو ماهه امسال به میزان ۱۸ هزار تن ثبت شد که در مقایسه با ۲۵ هزار تن عملکرد مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد کاهش دارد.

صادرات ۲۵ هزار تنی مقاطع تخت

جداول مورد بررسی گویای آن است که صادرات مقاطع تخت فولادی ( ورق گرم، سرد و پوششدار) در دو ماهه نخست امسال به رقم ۲۵ هزار تن رسید که در مقایسه با ۱۱۸ هزار تن عملکرد دوره مشابه پارسال کاهش ۷۹ درصدی دارد.

سهم ورق گرم، سرد و پوششدار از مجموع صادرات مقاطع تخت به ترتیب ۱۱، هشت و ۶ هزار تن ثبت شده که برای ورق گرم ۸۷ درصد، سرد ۶۲ و پوششدار ۵۴ درصد کاهش ثبت شد.

مقایسه وضعیت صادرات مقاطع تخت با طویل در دوره دو ماهه نخست امسال گویای آن است که افت بخش تخت فولادی ۵۵ درصد بیش از طویل است.

صدور ۲۴۷ هزار تن تولیدات فولادی

کل تولیدات فولادی ( مقاطع طویل و تخت) که در دو ماهه ۹۹ صادر شد، رقم ۲۴۷ هزار تن را نشان می دهد که نسبت به رقم ۴۱۱ هزار تن عملکرد دوره مشابه پارسال کاهش ۴۰ درصدی دارد.

سهم مقاطع طویل ۲۲۲ هزار تن به میزان ۸۹.۸ درصد را نشان می دهد و مقاطع تخت نیز رقم ۲۵ هزار تن را ثبت کرد.

افت ۵۴ درصدی صادرات شمش

براساس جداول مورد بررسی، صدور شمش فولادی در دو ماهه نخست امسال رقم ۴۱۴ هزار تن را نشان می دهد که کاهش ۵۴ درصدی را در مقایسه با میزان ۸۹۱ هزار تن صادرات شمش فولادی در دو ماهه نخست ۹۸ دارد.

سهم صادرات بیلت و بلوم از مجموع صادرات شمش ۳۴۳ هزار تن بود و در مقایسه با دو ماهه ۹۸ با ۵۷۲ هزار تن کاهش ۴۰ درصدی را ثبت کرد.

همچنین سهم اسلب نیز از مجموع شمش صادراتی به میزان ۷۱ هزار تن بود که نسبت به رقم ۳۱۹ هزار تن در دو ماهه ابتدایی پارسال افت ۷۸ درصدی را نشان می دهد.

پارسال مجموع صادرات فولاد بالغ بر ۱۰ میلیون تن اعلام شد و پیش بینی شده امسال نیز به همین میزان صادر شود.

منبع: ایرنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.