کد مطلب: ۵۲۴۵۵۷

سقوط قیمت نفت پس از بازگشایی کانال سوئز

سقوط قیمت نفت پس از بازگشایی کانال سوئز

روز دوشنبه، پس از اینکه تیم‌های نجات توانستند کشتی غول پیکری که کانال سوئز را به مدت یک هفته مسدود کرده بود به حرکت درآورند و مهم‌ترین مسیر معاملات حیاتی تجارت جهانی دوباره باز شد و قیمت نفت بیش از ۲ درصد کاهش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، یکی از مهم‌ترین آبراه‌های جهان که مسیر معاملات تجاری بزرگی در دنیا است به دلیل به گل نشستن یک کشتی باری غول‌ پیکر مسدود شده بود.

انسداد کانال سوئز همزمان با نگرانی‌های بازار تقاضا در دوران کرونا، در چند روز اخیر باعث نوسانات شدیدی در این بازار شد.

به گزارش رویترز: روز دوشنبه، پس از اینکه تیم‌های نجات توانستند کشتی غول پیکری که کانال سوئز را به مدت یک هفته مسدود کرده بود به حرکت درآورند و مهم‌ترین مسیر معاملات حیاتی تجارت جهانی دوباره باز شد، قیمت نفت بیش از ۲ درصد کاهش یافت.

طبق این گزارش نفت برنت با ۱٫۳۸ دلار یا ۲٫۱ درصد کاهش قیمت به ۶۳ دلار و ۱۹ سنت در هر بشکه رسید. همچنین هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲٫۴ درصد کاهش به ۵۹ دلار و ۴۹ سنت در هر بشکه رسید.

یک منبع حمل‌ونقل روز دوشنبه به رویترز گفت: کشتی غول پیکری که باعث انسداد کانال سوئز شده بود، تقریبا به طور کامل شناور شده است و قبل از انتقال بازرسی می‌شود.

بر اساس آنچه که رویترز نوشته است صدها کشتی باری دیگر، و تانکرهای پر از نفت در هر دو انتهای کانال پشتیبان مانده‌اند، اما اخبار مربوط به حرکت این کشتی، بلافاصله پس از معاملات امروز صبح دوباره قیمت نفت را به شدت پایین آورد.

بر اساس این گزارش در چند روز گذشته، در حالی که تاجران و سرمایه‌گذاران سعی کردند تاثیر انسداد یکی از نقاط اصلی ترانزیت تجاری و تاثیر گسترده‌ای که محدودیت‌های قرنطینه‌ای بر بازار تقاضا را ارزیابی کنند، قیمت‌های نفت بسیار به شدت تغییر کرد.

جفری هالی ، تحلیلگر ارشد بازار به رویترز گفت که این نوسانات بازار قرار است ادامه یابد.

وی گفت: با توجه به نوسانات هفته گذشته ، به نظر می‌رسد برنت به ۶۰ دلار تا ۶۵ دلار در هر بشکه خواهد رسید. در حالی که نفت ایالات متحده احتمالا به پایین‌ترین سطح ۵۷ دلار و ۵۰ سنت تا ۶۲ دلار و ۵۰ سنت در هر بشکه کاهش خواهد رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت لحظه‌ای نفت برنت به ۶۳ دلار و ۴۴ سنت رسیده است.

همچنین قیمت لحظه‌ای نفت خام WTI آمریکا به ۵۹ دلار و ۸۱ سنت رسید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ایرانی

    سلام باید دید این کشتی از کدام کشور بوده و همچنین چرا این اتفاق افتاده و این موضوع به منفعت کدام کشور یا گروه مالی یا هلدینگ خواهد بود.
    به نظر می رسد نمی توان به راحتی از حواشی این رویداد و پیامدهای آن گذشت

    • ناشناس

      او یس

پیشنهاد سردبیر