کد مطلب: ۵۵۵۵۴۲

لبنیات ۷۰ درصد گران می‌شود؟

لبنیات ۷۰ درصد گران می‌شود؟

سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی با بیان اینکه هنوز افزایش قیمت شیر خام تایید نشده است، گفت: اگر قیمت مصوب هر کیلو شیر خام ۶۴۰۰ تومان مصوب شود، یعنی از قیمت مصوب قبلی ۴۵۰۰ تومان حدود ۲۰۰۰ تومان بیشتر شود، طبیعتا لبنیات نیز حدود ۷۰ درصد گران خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، محمدرضا بنی طبا سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی، در پاسخ به این سوال که آیا قیمت شیر خام افزایش یافته است یا خیر؟ گفت: هنوز افزایش قیمت شیر خام قطعی و به صورت رسمی تایید نشده است. متاسفانه انتشار این خبر با هدف تحریک قیمت شیرخام بوده و به برهم خوردن تعادل بازار انجامیده است؛ درحالی که یکی از سناریوهای روی میز ستاد تنظیم بازار حذف قیمت گذاری دستوری و انتقال شیرخام و محصولات لبنی از گروه یک به گروه دو کالایی بود.

وی ادامه داد: در هر حال اگر قیمت گذاری دستوری کماکان در دستور کار ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت باشد و اگر قیمت مصوب هر کیلو شیر خام ۶۴۰۰ تومان مصوب شود، یعنی از قیمت مصوب قبلی ۴۵۰۰ تومان حدود ۲۰۰۰ تومان بیشتر شود، طبیعتا لبنیات نیز حدود ۷۰ درصد گران خواهد شد.

سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی اضافه کرد: پیشنهاد ما این است که شیر خام و محصولات لبنی از گروه یک کالایی به گروه دو منتقل و از قیمت گذاری دستوری خارج شوند و اجازه دهند عرضه و تقاضا بازار را کنترل کند. این تدبیر حتما بیشتر به نفع مصرف کننده خواهد بود.

وی در پایان گفت: در حال حاضر شیرخام با قیمت مصوب کیلویی ۴۵۰۰ تومان از در گاوداری‌ها خرید و فروش نمی‌‌شود و قیمت آن بیش از ۵۰۰۰ تومان است و این یعنی اینکه قیمت گذاری دستوری تنها روی کاغذ است و بازار از کسی دستور نمی گیرد.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    واقعا خیلی ممنونیم از مسئولان عالی قدر آنهایی که گفتن تحریم هیچ اثری روی زندگی مردم ندارد و تحریم را بی اثر خواهیم کرد.