کد مطلب: ۷۶۶۸۹۸

افتتاح و بهره‌برداری رسمی از پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی

افتتاح و بهره‌برداری رسمی از پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی

پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی به عنوان ایرانی‌ترین فاز این مجتمع گازی با حضور رئیس جمهور به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، ابراهیم رئیسی که در جریان دور دوم سفرهای استانی و به منظور انجام سفری دو روزه به بوشهر سفر کرده است، در نخستین برنامه خود در این سفر با حضور در منطقه پارس جنوبی در عسلویه، پالایشگاه فاز ۱۴ این مجتمع عظیم گازی را به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار داد.

با بهره‌برداری از این فاز روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین، ۴۰۰ تن گوگرد، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و سالانه یک میلیون تن اتان و یک میلیون تن LPG جهت خوراک واحدهای پتروشیمی تولید می‌شود.

طراحی و مهندسی‌، نصب و اجرا و راه‌اندازی فاز ۱۴ پالایشگاه پارس جنوبی ۱۰۰ درصد ایرانی و با محوریت شرکت‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایط سخت تحریمی اجرایی شده است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • الف میم

    بابت راه اندازی فاز چهارده پارس جنوبی در کنگان عسلویه بوشهر پایتخت انرژی گاز کشور، به ارزش شش میلیارد دلار که حدود چهل درصد قطعاتش ساخت ایران هست وهمچنین ساخت نصب راه اندازی تماما توسط مهندسان ایرانی ساخته شد گفتنی است تکنولوژی های پیشرفته توسط مهندسان اروپایی در برجام راه اندازی شد و نصف پالایشگاه بدلیل نیاز به راه اندازی توسط مهندسان اروپایی تا چهار سال آینده به بهره برداری کامل میرسد.این پالایشگاه میتواند نصف گاز استان تهران را که هم اکنون هفت برابر استاندارد پرمصرف هستند را تأمین کند.پالایشگاه مشابه توسط فرانسه چهار ساله در عسلویه ساخته شد که توسط مهندسان ایرانی دوازده ساله ساخته شد که تا افتتاح کامل به بیش از شانزده سال میرسد و دچار مشکل فرسودگی قطعات در زمان افتتاح است.