خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۵۵۹۶

باقری: باید برای توسعه بیشتر روابط با پاکستان برنامه‌ریزی کنیم

باقری: باید برای توسعه بیشتر روابط با پاکستان برنامه‌ریزی کنیم

سرپرست وزارت امور خارجه گفت: روابط ایران و پاکستان نه تنها ریشه در تاریخ مشترک دارد، بلکه سرنوشت مشترک ما ایجاب می کند برای تقویت و توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور در آینده برنامه ریزی کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در ادامه دیدارها و رایزنی‌های خود در شهر استانبول و در حاشیه نشست فوق العاده وزرای امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه (دی هشت)،

با محمد اسحاق دار وزیر امور خارجه پاکستان در خصوص روند رو به رشد روابط تهران و اسلام آباد و برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه به خصوص مساله فلسطین گفتگو و تبادل نظر کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه در این دیدار از ابراز محبت صمیمانه دولت و مردم پاکستان در مقطع دشوار بعد از شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید قدردانی کرد و سفر نخست وزیر و وزیر خارجه و دیگر مقامات عالی پاکستان به تهران برای شرکت در مراسم ادای احترام به شهدای خدمت را برای دولت و مردم ایران ارزشمند و تسلی بخش توصیف نمود.

باقری سفر تاریخی شهید رئیسی به پاکستان و میزبانی و استقبال گرم و بسیار گسترده دولت و مردم پاکستان را نشان‌دهنده روابط عمیق و دوستانه بین دو کشور و ملت و نگاه ویژه دولت پاکستان به روابط و چشم انداز روشن روابط دو کشور همسایه و مسلمان توصیف کرد.

وی افزود: روابط دو کشور نه تنها ریشه در تاریخ مشترک دارد، بلکه سرنوشت مشترک ما ایجاب می‌کند برای تقویت و توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور در آینده برنامه ریزی کنیم و با حکمت و دوراندیشی تلاش دشمنان دو ملت را برای ایجاد اختلاف و شکاف بین دو کشور ناکام گذاریم.

محمد اسحق دار وزیر امور پاکستان نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان، به عمق تأثر و تأسف و ابراز عواطف دولت و مردم پاکستان در ابراز همدردی با دولت و مردم ایران اشاره کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین با اشاره به سفر مهم شهید رئیسی رئیس جمهور فقید به پاکستان، بر اراده جدی مقامات کشورش برای پیگیری توافقات صورت گرفته در این سفر تاریخی تاکید کرد.

محمد اسحق دار و علی باقری همچنین در این دیدار بر استمرار دیدارها و رایزنی‌های نزدیک بین طرفین برای پیگیری موضوعات مرتبط با توسعه روابط دوجانبه، همچنین مشورت در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی برای حمایت و دفاع از حقوق مردم فلسطین در مجامع جهانی تاکید کردند.

منبع : مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.