خبر مهم:

کد مطلب: ۲۵۹۴۲۸

راه‌اندازی کارخانه صدهزارتنی ذوب مجتمع مس سونگون تا سال ۱۴۰۰

راه‌اندازی کارخانه صدهزارتنی ذوب مجتمع مس سونگون تا سال 1400

طی آئینی با حضور مسئولان استانی و کشوری، مدیرعامل جدید شرکت مس آذربایجان در محل مجتمع مس سونگون ورزقان معرفی شد.

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در این جلسه گفت: کشور ما امسال متوجه هجمه اقتصادی از سوی استکبار جهانی است و اگر بخواهیم در شرایط کنونی بر استکبار پیروز شویم باید با تکیه بر همدلی و وحدت، توسعه و تولید را به‌ حداکثر برسانیم .

به گزارش تجارت‌نیوز ،محمدرضا بنی‌اسدی‌راد با بیان اینکه مدیر جدید مس سونگون یک فرمانده عملیاتی بسیار خوب برای توسعه میتواند باشد، گفت: امیدواریم با جذب سالیانه حداقل 300 میلیارد تومان بودجه ، تا سال 1400 کارخانه صد هزار تنی ذوب مجتمع مس سونگون راه‌اندازی شود تا خواسته دیرین مردم آذربایجان و شهرستان ورزقان محقق شود.

وی افزود: اصلاح پکیج معدن و همچنین سرعت بخشیدن به فعالیت‌های اکتشافی برای بهبود وضعیت مجتمع مس سونگون نیازمند همکاری و تلاش بیشتر بوده و امیدواریم با افزایش ظرفیت تولیدی کنسانتره این مجتمع بتوانیم در مرحله اول ظرفیت کامل کارخانه ذوب را تا سال 1400 به 400 هزار تن برسانیم .

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در پایان گفت: انشاالله در سال 1400 مجموعه مس سونگون بالنده و سرزنده باشد و با تکمیل این پروژه ها، مس به عنوان زنجیره ارزش برای کل آذربایجان باعث افتخار شده و به عنوان نگین در آذربایجان شرقی بدرخشد.

بر اساس این گزارش، در این مراسم «رضا شریفی» به عنوان مدیرعامل جدید شرکت مس آذربایجان معرفی و از خدمات محمد حاج آقازاده قدردانی شد.

شریفی از مدیران اسبق مس سونگون بوده است.

منبع:ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.