خبر مهم:

کد مطلب: ۳۶۵۸۵۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

رییس اتاق ایران چه زمانی تعیین می‌شود؟ / سه کاندیدای احتمالی ریاست اتاق ایران

رییس اتاق ایران چه زمانی تعیین می‌شود؟ / سه کاندیدای احتمالی ریاست اتاق ایران

رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات اتاق تهران می‌گوید: پس از معرفی نمایندگان شهرستان‌ها به اتاق ایران خرداد ماه امسال فرصت مناسبی برای تعیین رییس اتاق بازرگانی ایران است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، 43 روز است که از انتخابات اتاق‌های بازرگانی می‌گذرد. 11 اسفند ماه فعالان بخش خصوصی ایران در محل هتل لاله گرد هم آمدند تا هیات نمایندگان جدید اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور را انتخاب کنند. اواسط فروردین ماه سال 98 قرار شد دولتی‌ها نمایندگان خود را به اتاق بازرگانی معرفی کنند و هر چند که هنوز این اقدام انجام نشده اما گفته می‌شود که غلامحسین شافعی، مسعود خوانساری و حسین سلاح‌ورزی سه چهره سرشناش و پیشنهادی بخش خصوصی هستند که به عنوان کاندیدای ریاست اتاق بازرگانی ایران در حال رایزنی هستند.

در همین حال رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات اتاق تهران در پاسخ به این پرسش که رییس اتاق بازرگانی ایران چه زمانی مشخص می‌شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: اتاق‌های شهرستان‌ها در حال برگزاری انتخابات هیات‌رییسه خود هستند تا بتوانند نمایندگان خود را به اتاق بازرگانی ایران و تشکل‌ها معرفی کنند. این در حالی است که هنوز نمایندگان دولت در اتاق بازرگانی معرفی نشده‌اند.

ابراهیم بهادرانی افزود: به نظر می‌رسد پس از معرفی نمایندگان شهرستان‌ها به اتاق ایران، خرداد ماه آخرین فرصتی است که رییس اتاق بازرگانی ایران تعیین می‌شود.

کرسی اتاق ایران به عهده چه کسی سپرده می‌شود؟

حالا علاوه بر اینکه رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات اتاق تهران می‌گوید خرداد ماه زمان مناسبی برای انتخاب رییس اتاق بازرگانی ایران است، محافل خبری نیز به برخی گمانه‌زنی‌ها پرداخته‌اند. حال با این اوصاف این پرسش مطرح می‌شود که بالاخره چه کسی سکاندار اتاق بازرگانی در خیابان طالقانی خواهد شد؟ آیا ممکن است حسین سلاح‌ورزی، نایبرییس فعلی اتاق جایگزین غلامحسین شافعی شود؟

از سوی دیگر عضو هیاترییسه اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به این پرسش که کاندیداهای ریاست انتخابات اتاق بازرگانی ایران چه کسانی هستند؟ به تجارت‌نیوز گفت: فرصت زیادی نسبت به انتخاب رییس جدید اتاق ایران باقی نمانده است. ابتدا باید اعضای هیاترییسه اتاق استان‌ها و اتاق تهران مشخص شوند و بعد به سراغ اتاق بازرگانی ایران رفت.

محمدرضا انصاری افزود: معتقدیم افرادی همچون غلامحسین شافعی و مسعود خوانساری چهره‌های موجهی هستند که در ادوار گذشته هم برای اخذ کرسی ریاست به رقابت پرداخته‌اند.

نائب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران

محمدرضا انصاری می‌گوید: فعلا حسین سلاح‌ورزی نام خودش را به عنوان کاندیدای ریاست اتاق مطرح نکرده است.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه حسین سلاح‌ورزی در این دوره نیز کاندیدای ریاست اتاق بازرگانی ایران هست یا خیر؟ اظهار کرد: فعلا حسین سلاح‌ورزی نام خودش را به عنوان کاندیدای ریاست اتاق مطرح نکرده است. اما وی نیز فرد فعال و باانگیزه‌ای است. در حقیقت غلامحسین شافعی، مسعود خوانساری و حسین سلاح‌ورزی هر سه افراد صادق، دلسوز و خدمتگزاری هستند. احساس مسئولیت دارند و به افزایش رفاه مردم و توسعه اقتصادی می‌اندیشند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.