کد مطلب: ۵۷۰۹۵۳

هویج چرا گران شد؟

هویج چرا گران شد؟

به گفته رئیس اتحادیه بارفروشان تهران، دلیل اصلی بالا رفتن قیمت هویج، افزایش تقاضای مردم برای مصرف آب هویج با شدت گرفتن شیوع کرونا است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مصطفی دارایی‌نژاد با بیان اینکه از هفته گذشته شاهد رشد قیمت هویج هستیم، افزود: دو دلیل اصلی افزایش قیمت هویج از هفته گذشته تاکنون، مربوطه به تغییر در میزان عرضه و دیگری مربوط به رشد تقاضا به د لیل بیماری کرونا است.

وی ادامه داد: در این فصل بیشترین هویج مصرفی در کشور از جنوبو شهر دزفول تامین می‌شود که اکنون در انتهای برداشت آن هستیم و عرضه کاهش داشته است.

دارایی نژاد با تاکید بر اینکه این کاهش عرضه بر افزایش قیمت موثر بوده است، افزود: البته کاهش عرضه مقطعی است و به زودی هویج تولیدی شهر‌های بروجرد و اصفهان روانه بازار می‌شود و پس از آن شهر‌های اطراف تهران محصول خود را به بازار عرضه می‌کنند.

رد پای کرونا در گرانی هویج

دارایی‌نژاد گفت: با شدت گرفتن شیوع کرونا مصرف آب هویج و سیب تا چندین برابر افزایش یافته است، به نحوی که تنها در هویج درخواست‌ها به سه برابر رسیده است.

وی ادامه داد: با توجه به تولید بالای سیب در کشور در سال جاری افزایش تقاضا برای آب سیب قیمت‌ها را بالا نبرده، اما در هویج شرایط متفاوت است و در حال حاضر به اندازه رشد تقاضا محصول در بازار نیست.

دارایی‌نژاد با بیان اینکه قیمت عمده هر کیلوگرم هویج در میادین تا ۲۰ هزار تومان هم بالا رفته بود، افزود: امروز قیمت‌ها تا حدودی تعدیل داشته و به ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان رسیده است که البته تا هفته آینده قیمت این محصول تا ۱۰ هزار تومان کاهش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  واقعامتاسفم برای مردم عزیز

  • ناشناس

   خود هویج تو خوابم فکرشو نمیکرد یه روز از موز گرون تر بشه

 • وو

  مرگ با عزت بهتر از زندگی با خفت است.. آدم بمیره بهتره تا اینکه اینقد برا زنده موندمون سرمون کلاه بزارن

 • ناشناس

  سگ هم نگاه به هویچ نمیکرد

  • شهرام

   هویج دنیای خیلی هارو عوض کرد

 • ناشناس

  خودکرده راتدبیرنیست

 • ناشناس

  مسئولین محترم چرا اجازه میدید هویج صادر بشه،مردم عزیز حسرت بخورند،،،،