کد مطلب: ۶۲۰۵۱۰

نانوایی‌ها به درج قیمت نان ملزم شدند

نانوایی‌ها به درج قیمت نان ملزم شدند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: اتحادیه نسبت به تهیه بنر با فرمت های یکسان و درج قیمت و شماره تلفن رسیدگی به شکایات شهروندان اقدام و نانوایی ها را به نصب آن در دید انظار عمومی مکلف نماید.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حشمت اله عسگری در جلسه کارگروه آرد و نان استان با انتقاد از عملکرد اتحادیه نانوایی های استان گفت: روند نظارت بر نانوایی‌ها مطلوب نیست و همین موضوع باعث شده در اجرای مصوبات کارگروه آرد و نان استان سهل انگاری شود.

وی با اشاره به ضرورت درج قیمت‌ها در نانوایی‌ها افزود: اتحادیه نسبت به تهیه بنر با فرمت های یکسان و درج قیمت و شماره تلفن رسیدگی به شکایات شهروندان اقدام و نانوایی‌ها را به نصب آن در دید انظار عمومی مکلف نماید.

معاون اقتصادی استاندار تهران با اشاره به بازدارنده نبودن برخی قوانین در جلوگیری از تکرار تخلفات نانوایی‌ها ادامه داد: علاوه بر احکام تعزیراتی اداره غله، جهاد کشاورزی و صمت از همه ظرفیت های قانونی در اختیار برای جلوگیری از تخلفات استفاده نمایند و در مورد حجم تخلف نانوایی‌ها این سه دستگاه به یک اجماع نظر دست پیدا کنند و مبنا از یک روز به ده روز آرد مصرف شده در آخرین دوره تحویلی افزایش یابد.

عسگری با اشاره به ضرورت ساماندهی نظارت مستمر بر نانوایی‌ها گفت: برخورد قاطع و قانونی با نانوایی هایی که دارای سطح بهداشتی نامطلوب، ساعات کار نامنظم، افزایش قیمت و برخورد نامناسب با مردم هستند تشدید شود و به صورت مستمر به اطلاع عمومی رسانده شود.

وی در ادامه راه اندازی سامانه یکپارچه سازی نانوایی‌ها از ۲۵ بهمن ماه را اتفاق خوبی در روند رسیدگی و نظارت بر نانوایی‌ها دانست و افزود: با تدابیر اتخاذ شده در حمل آرد به نانوایی های سطح استان با مشکلی مواجه نمی باشیم.

معاون اقتصادی استاندار تهران با تاکید بر روند بهسازی کارخانجات آرد، گفت: اجرای این مصوبه در سطح استان تهران در اولویت است و کارخانجاتی که اقدام به نوسازی و بروزرسانی تجهیزات و ماشین آلات خود نکنند در اختصاص سهمیه به آنها بر اساس مصوبات تجدید نظر خواهد شد.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • یمن مهربخش

    سلام علیکم. حقیقتا نان را به اندازه خرید و نباید نان را اتلاف و هدر نان خشک دور انداخت . هموطنان گرامی میدانند گندم با چه زحمت زیاد کشاورزان عزیز و زحمتکش بدست می آید.و شاید هم اگر صرفه جوی در این نعمت مبارک باشد و بدست گرسنگان و نیازمندان واقعی هم برسد. و ان شاء الله خداوند نان و آب همه مسلمانان جهان را برساند.آمین باتشکر

پیشنهاد سردبیر