خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۱۲۲۸۲

قیمت خرید تضمینی گندم افزایش می‌یابد؟

قیمت خرید تضمینی گندم افزایش می‌یابد؟

 در ۱۷ اردیبهشت ماه وزارت جهاد کشاورزی در خبری اعلام کرد، در شورای قیمت‌گذاری قیمت نهایی یک کیلوگرم گندم ۱۵ هزار تومان مصوب شده است اما کشاورزان این قیمت را قبول نکردند زیرا به عقیده آن‌ها قیمت اعلام شده تناسبی با تورم و هزینه‌های تمام شده تولید ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در ۱۷ اردیبهشت ماه جاری وزارت جهاد کشاورزی در خبری اعلام کرد، در شورای قیمت‌گذاری قیمت نهایی یک کیلوگرم گندم ۱۵ هزار تومان مصوب شده است.

پس از اعلام این قیمت، اعضای بنیاد ملی گندم‌کاران کشور این قیمت را ناعادلانه دانسته و تأکید کردند: کشاورزان آن را نمی‌پذیرند چراکه قیمت اعلام شده تناسبی با تورم و هزینه‌های تمام شده تولید ندارد.

چند روز پس از آن خبر رسید، در جلسه کشاورزان با نمایندگان مجلس و اعضای شورای قیمت‌گذاری، موضوع اصلاح دوباره قیمت خرید تضمینی گندم مورد توافق قرار گرفته است.

اما، پس از آن محمد آقامیری، سرپرست وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد که، قصدی برای اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم ندارد.

در پی این سخنان کشاورزان با ارسال نامه‌ای شکایت خود را از عدم رضایت از نرخ خرید تضمینی نزد مقام رهبری بردند.

همچنین همزمان در نامه‌های جداگانه موضوع را با رئیس جمهور و ریاست مجلس مطرح کردند.

قیمت خرید تضمینی گندم اصلاح می‌شود؟

امروز علی قلی‌ایمانی، مدیرعامل بنیاد ملی گندم‌کاران کشور اعلام کرد: پیگیری گندم‌کاران نتیجه بخش بوده و با دستور رئیس جمهور شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی، در ساعت ۱۸ عصر امروز با موضوع اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم تشکیل جلسه خواهد داد.

وی تصریح کرد: در این جلسه افزایش قیمت دوباره قیمت خرید تضمینی گندم قطعی است.

ایمانی با تأکید بر اینکه قیمت احتمالی برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم از کشاورزان ۱۷ هزار تومان خواهد بود، افزود: این قیمت مورد توافق اکثر اعضاء شورا قرار گرفته است و به احتمال زیاد امروز تصویب و ابلاغ خواهد شد.

وی یادآور شد: در دو هفته گذشته پس از اعلام قیمت ۱۵ هزار تومان از سوی وزارت جهاد کشاورزی، علاوه بر نامه‌نگاری‌های انجام شده برای اصلاح دوباره قیمت رایزنی‌های زیادی با اعضاء شورا انجام دادیم و بر این اساس با قطعیت می‌توانیم بگوییم، افزایش قیمت خرید تضمینی گندم اتفاق خواهد افتاد.

گفتنی است؛ در صورت افزایش قیمت خرید تضمینی گندم در جلسه امروز شورا، برای سوم بار در سال جاری قیمت خرید تضمینی گندم مصوب و اعلام خواهد شد. اولین قیمت در ابتدای سال زراعی اعلام شد که شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی در شهریور ماه ۱۴۰۱ نرخ گندم را ۱۳ هزار تومان را برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم اعلام کرد. دومین بار نیز در ۱۷ اردیبهشت ماه جاری بود که وزارت جهاد کشاورزی قیمت نهایی خرید یک کیلوگرم گندم را ۱۵ هزار تومان اعلام کرد.

تا این لحظه هنوز نتیجه جلسه امروز شورا برای اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم منتشر نشده است.

منبع: اقتصادآنلاین

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.