کد مطلب: ۸۸۹۸۸۱

رشد ۵۱ درصدی صادرات زعفران

رشد ۵۱ درصدی صادرات زعفران

نایب‌رئیس شورای ملی زعفران گفت: بنا بر آمار ۷ ماهه گمرک، صادرات زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، غلامرضا میری، نایب‌رئیس شورای ملی زعفران گفت: برداشت زعفران از ۷ مهر آغاز و تا اواخر آذر ادامه دارد، از این رو نمی توان در خصوص میزان تولید و کاهش یا افزایش آن تا پایان فصل برداشت آماری اعلام کرد.

او با بیان اینکه زعفران جدید همچنان به بازار عرضه می‌شود، افزود: هم اکنون هرکیلو زعفران دسته با نرخ ۴۴ تا ۴۸ میلیون تومان، سرگل ۶۰ تا ۶۲ میلیون تومان، پوشال ۵۶ تا ۵۸ میلیون تومان و نگین ۶۱ تا ۷۰ میلیون تومان از کشاورزان خریداری می‌شود.

میری درباره آخرین وضعیت صادرات زعفران گفت: صادرات زعفران طبق روال در حال انجام است به طوری‌که بنابر آمار ۷ ماهه گمرک صادرات زعفران نسبت به سال قبل ۵۱ درصد رشد داشته است.

نایب‌رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: همه ساله از ابتدای آبان صادرات زعفران با ورود محصول نو افزایش می یافت، حال باید منتظر ماند و دید که در ماه‌های آبان، آذر، دی و بهمن همزمان با اوج پیک صادرات به کجا می‌رسد.

او گفت: گرچه برخی کارشناسان اظهار نظراتی راجع به تولید زعفران مطرح می کنند، اما نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی داشت. هرچند میزان تولید در بازار زعفران و آینده محصول اثر گذار است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    زعفران یکی از نگینهای صادرات کشور می باشد که باید به بسته بندی آن توجه ویژه ای شود چراکه در بخش صادرات کالا بسیار مهم و حیاتی است. سر بلند باشید