کد مطلب: ۶۶۸۴۴۲

شروع آزمایشی قطار تهران ـ قم

شروع آزمایشی قطار تهران ـ قم

به گفته مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه قرار است برای انجام تست سرد و گرم یک رام قطار ۳ واگنه به قم ارسال شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، تا یک ماه آینده یک رام قطار ۳ واگنه به قم ارسال می‌شود. این قطار بیمه می‌شود تا با سازوکار خوبی منتقل شود. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه می‌گوید: این قطار برای تست سرد و گرم اعزام می‌شود.

فارس گزارش داد، بر اساس اساسنامه شرکت بهره‌برداری مترو تهران این شرکت می‌تواند برای ارائه خدمات فنی و مهندسی به کمک شهرهای دیگر برود که می‌تواند جذب درآمد هم برای این شرکت داشته باشد.

متروی تهران برای قم یک رام قطار سه واگنه درنظر گرفته که برای تست گرم و سرد در اختیار این شهر قرار می‌گیرد. البته به گفته مسئولان شهری این رام قطار قرض است و دوباره به مترو باز می‌گردد.

شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه بر اساس اسناسنامه و قواعد حقوقی وارد مذاکره با استانداری و شهرداری قم شده و قرار است به‌زودی این اعزام صورت گیرد.

مهدی شایسته‌اصل، مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: قرار است که قم ۵۰ دستگاه واگن برای توسعه مترو تهیه کند. البته این واگن‌ها از تهران خریداری می‌شود. در نتیجه قرار است یک قرارداد سه جانبه‌ بسته شود. چرا که این قطارها در آینده نیاز به تعمیر و نگهداری دارد و تهران آماده همکاری در این زمینه است.

شایسته‌اصل در خصوص ارسال قطار به قم افزود: باید در این زمینه بحث‌های هماهنگی با شرکت بیمه‌ای انجام شود و قطار بیمه شود تا با سازوکاری امن منتقل شود. این قطار برای تست سرد و گرم به قم اعزام می‌شود.

مهم‌ترین اولویت‌ها در سال ۱۴۰۱ توجه جدی به نگهداشت، تعمیرات در بخش مترو و اتوبوسرانی و تامین کسری ناوگان است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  مترو پرندو راه بندازید

 • ناشناس

  چقدر زود درست شد واماده یبهره برداری .مال هشتگرد تهران ۲۰ سال کشید جاده سازی ها که مثلا ۳۰ یا۴۰ کیلو متر حداقل ۲۰ سال می کشه درست بشه اون هم تابستون کار میکنه زمستون تعطیلهخداکنه بسلامت برن وبیان مسافرا رو میگیم خیلی کار بزرگی کردن دنیا کجاست ما با این ثروت کجاییم

 • نورا

  خوبه، انشالله قطار تند رو در سراسر ایران راه اندازی بشه در عرض سه 4 سال.

 • بینام

  کاشکی برای پردیسان قم که حدود ۳۰۰۰۰۰۰ نفر هم جمعیت داره یه فکری میکردید که با اون وضع اتوبوساتون حدود دو ساعت و نیم تو راه نباشیم پس پروژه منوریل چی شد؟!!!

 • ناشناس

  سلام وظیفه متروی تهران ابتدا باید خطوط داخلی استان تهران را کامل کند سپس بپردازد به استان‌های دیگر الان بیش از ده سال است در خط ۷ ایستگاه میدان کتاب هنوز افتتاح نشده و باز به آینده موکول شده است

 • ناشناس

  دوستان خود شهرداری قم مترو ساخته و قطار رو از واگن سازی تهران میخواد که با مترو تهران فرق داره وگرنه واگن سازی برای مشهد هم قطار ساخته

 • ناشناس

  جمعیت کل قم ۳میلیون نفره بعد شما میگی پردیسان ۳ میلیون نفر جعیت داره😂

 • ناشناس

  قطار سریع السیر تهران قم اصفهان 4سال دیگه ره میدازن من تو همی شرکت کار میکنم

 • ناشناس

  قطار قم تهران نمازخونه دار ایا

 • ناشناس

  منطقی هست مترو اسلامشهر و پرند که این همه هزینه شده رو جمع کنید انشالله به قم هم می رسیم

پیشنهاد سردبیر