فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۷۷۳۷۴

فروش بلیت چارتری به نفع ایرلاین‌ها نیست

فروش بلیت چارتری به نفع ایرلاین‌ها نیست

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: باتوجه شرایط تحریمی و دیگر مشکلات موجود، فروش بلیت چارتری به نفع ایرلاین‌ها نخواهد بود زیرا شرکت‌های هواپیمایی سود مالی نخواهند داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، تعدادی از سایت‌های فروش بلیط هواپیما به دلیل گران فروشی ناعادلانه، توسط مقامات نظارتی مسدود شده‌اند. این اقدام به منظور حفظ حقوق مسافران و جلوگیری از استقلال غیرقانونی در بازار بلیط صورت گرفته است و این اقدام در جهت محافظت از منافع عمومی و ایجاد عدالت در صنعت هواپیمایی اتخاذ شده است.

در ادامه حسن خوشخو ۲۰ تیرماه امسال از مسدود شدن ۱۳ سایت متخلف در فروش بلیت هواپیما خبر داد و گفت: بر این اساس سایت‌هایی مانند Digicharter، digicharter.ir، Nili Vazah niliparvaz.ir، Bilitair.com، Onebilit. ir، Skyticket skyticket.ir، bilitkar.ir، 724ch.ir 724Ch، sayeseyr.com و sayeseyr.ir، ایرانچارتر irancharter.ir، charter 724 (charter.724)، isttravel.ir و oxin24 oxin24.ir به عنوان سایت‌های غیرمجاز. شناسایی و مسدود شدند.

جعفر یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سازمان هواپیمایی کشور موضوع مسدود سازی فروش بلیت از طریق سایت‌های چارتری را با جدیت پیگیری می‌کند، گفت: طی بخشنامه‌ای که سازمان هواپیمایی کشوری در ماه‌اخیر به شرکت‌های هواپیمایی صادر کرد و با جدیت تمام بر اجرای این بخشنامه تاکید کرد و با سایت‌های متخلف چارتری برخورد قضائی و جریمه خواهد شد.

علت اصرار سازمان هواپیمایی بر تداوم ممنوعیت فروش بلیت چارتری چیست؟

سخنگوی سازمان هواپیمایی در ادامه تاکید کرد: بنابراین بود فروش بلیت‌های چارتری تا پایان فصل تابستان باشد اما همچنان ممنوعیت فروش بلیت چارتری ادامه‌دار خواهد بود و اصرار سازمان هواپیمایی کشور بر ادامه‌دار بودن ممنوعیت بنابراین است که سایت چارتر اصول قوانین فروش بلیت برای مسافر را رعایت نمی‌کنند؛ مانند مشخص نبودن عوارض، عدم محاسبه جداگانه بهای کل بلیت و مشخص نبود نحوه پرداخت وجه برای دریافت بلیت…

وی گفت: از ابتدای صدور بلیت تا لحظه پذیرش مسافر در فرودگاه مبدا باید از طریق پرتال شرکت هواپیمایی قابلیت راستی آزمایی و رؤیت را داشته باشد اما سایت‌های چارتر کنند این شفافیت را ندارد و بدین ترتیب عملکرد سایت‌های چارتر کنند قابلیت راستی‌آزمایی را ندارد به طور مثال پرواز ایرلاینی که دو ساعت مانده به پرواز سایت‌های چارتر اسامی مسافران را به شرکت هواپیمایی مورد نظر ارسال می‌کنند که برخلاف قوانین فروش بلیت هواپیما است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: از ابتدای سال‌جاری تا هم‌اکنون ۲۹ سایت مربوط به فروش بلیت‌های چارتری لغو، ۱۱۱ سایت تعلیق و ۹ هزار و ۲۸۰ مورد شکایت نیز به قوه قضائی برای پیگیری ارجاع شده است.

یازرلو افزود: سازمان هواپیمای کشوری می‌تواند با ۲۱ ایرلاین فعال موجود توافقاتی درخصوص نظارت جدی بر بازرگانی ایرلاین شرکت‌های هواپیمایی انجام دهد تا از فروش بلیت‌های چارتری جلوگیری کرد. باید به مردم و خریداران بلیت‌های چارتری گفت که خرید بلیت از چنین سایت‌های با توجه به شرایط موجود و تحریمی ایرلاین‌ها از طریق خرید بلیت هیچ‌گونه سودی نخواهند برد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی در خصوص فروش بلیت‌های غیرواقعی توسط سایت‌های چارتری، گفت: سایت‌های چارتر کننده به غلط خطوط هواپیمایی را باز می‌کنند و شروع به فروش بلیت می‌کنند اما ساعت پرواز در بلیت صادر شده اشتباه است و مسافران را چندین ساعت در فرودگاه مبدا معطل می‌کنند و پس‌از اعلام زمان پرواز رسمی از سوی ایرلاین، پرواز شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به اجرای پروازهای چارتری فصلی، گفت: عده‌از سودجویان گمان می‌کردند با آغاز فصل پاییز سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای سیاست خود کوتاه می‌آید اما وضع موجود چنین نیست و ما به صورت جدی بر ادامه‌دار بودن ممنوعیت فروش بلیت‌های چارتری پافشاری خواهیم داشت.

منبع: مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.