کد مطلب: ۸۲۳۹۱۱

مهلت واریز وجه سامانه یکپارچه خودرو مرحله دوم

مهلت واریز وجه سامانه یکپارچه خودرو مرحله دوم

نتایج اولویت‌دهی تحویل خودرو به متقاضیان مرحله دوم طرح فروش یکپارچه خودرو روز چهارشنبه مشخص شد. اما مهلت واریز وجه برای تحویل خودروها چه زمانی‌ها است؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، دور دوم سامانه یکپارچه عرضه خودرو به کار خود خاتمه داد و از این پس نتایج روی سایت این سامانه به نشانی https://esalecar.ir/ قابل مشاهده است. برندگان این طرح حالا باید منتظر ارسال دعوتنامه بمانند. پس از ارسال دعوتنامه مهلت واریز وجه خواهد بود.

آن‌طور که ایرنا گزارش داده، ۹۷ درصد نفراتی که در مرحله دوم سامانه شرکت کرده بودند، طبق برنامه‌زمان‌بندی تا پایان سال ۱۴۰۳ بر اساس برنامه تولید خودروسازان داخلی خودرو تعلق گرفت.

با توجه به ظرفیت جذب‌نشده خودروسازان و نیز محصولات جدید در شهریور برای سه درصد باقی‌مانده، ضمن حفظ اولویت آنان امکان انتخاب خودروی جدید و جایگزین فراهم می‌شود.

این افراد جزو کسانی بودند که تنها به انتخاب یک یا دو اولویت از دو گروه خودروساز خصوصی بسنده کرده بودند و به دلیل عدم تناسب با برنامه تولید آن خودروسازان، خودرو به آنان تعلق نگرفت.

بدین ترتیب به همه متقاضیان مرحله دوم سامانه یکپارچه نیز همانند مرحله نخست خودرو تخصیص داده خواهد شد.

به گفته مهدی تقدسی، مدیر طرح یکپارچه خودرو، ۱۱۲ هزار نفر در این دوره در قالب طرح جوانی شرکت کرده بودند که به همه آنان خودرو تعلق گرفت.

وی افزود: همچنین ۲۰ هزار نفر در قالب خودروی فرسوده در این طرح شرکت کردند که به دلیل لزوم پالایش اطلاعات، هفته آینده نتایج آن اعلام خواهد شد.

برنامه سامانه یکپارچه ادامه دارد؟

لازم به ذکر است از ابتدای سال جاری تاکنون خودروسازان داخلی تعداد ۲۸۵ هزار دستگاه خودرو تولید کردند. با توجه به برنامه اعلامی خودروسازان، در ماه‌های آتی روند افزایشی تولید و عرضه خودرو به بازار تداوم خواهد یافت. بدین ترتیب عرضه محصولات جدید و آتی خودروسازان داخلی نیز در همین سامانه ادامه پیدا خواهد کرد.

برای مطالعه بیشتر صفحه طرح‌های فروش خودرو را در تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • احسان

    دروغ شاخدار به این میگن من پنج تا اولویت انتخاب کردم و هر پنج تاش عدم تخصیص خورد

    • رسول اهواز

      سلام مگه چه خودرویی انتخاب کردین که هیچکدوم اوکی نشد؟

پیشنهاد سردبیر