فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۴۷۶۱۳۷

افزایش شبانه قیمت سکه / قیمت طلا در ۲۰ شهریور چه خواهد شد؟

افزایش شبانه قیمت سکه / قیمت طلا در 20 شهریور چه خواهد شد؟

آخرین وضعیت بازار طلا و سکه چگونه بوده است؟ آخرین قیمت طلا و سکه چقدر بوده و این بازار شاهد چه تحولاتی بوده است؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز با 22 هزار تومان افزایش به یک میلیون و 144 هزار تومان رسید.

اما در بازار سکه وضعیت چطور است؟

در این مورد دنیای اقتصاد روایت کرده است: معاملات سکه در پنجمین روز هفته به شکل بسیار هیجانی آغاز شد؛ سکه امامی در ابتدای روز چهارشنبه، ۱۱ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان قیمت خورد که ۲۵۰ هزار تومان بیشتر از نرخ بسته شده روز سه‌شنبه بود. به گفته فعالان، سکه‌بازان پس از بسته شدن بازار در روز سه‌شنبه، خریدهای خود را در معاملات پشت خطی بالا بردند، به‌طوری که حدود ساعت ۱۱ شب سه‌شنبه، سکه در این معاملات بالای ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به فروش می‌رفت. اثر چنین افزایش شبانه‌ای به ابتدای روز چهارشنبه سرایت کرد.

برخی از فعالان، رشد شبانه سکه را ناشی از برگشت اونس از ابتدای محدوده هزار و ۹۱۰ دلار دانستند، حال آنکه عده دیگری باور داشتند، سکه‌بازان به پیشواز افزایش بهای دلار رفته بودند.

عده‌ای هم باور داشتند، سکه‌بازان در روزهای قبل با احتیاط نسبت به رشد دلار واکنش نشان داده بودند و در معاملات پشت خطی سه‌شنبه کمی از این فاز احتیاطی خارج شده‌اند. سکه که در ابتدای روز با قیمت ۱۱ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان آغاز به کار کرده بود، در اواسط روز به کانال ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رفت و در اواخر روز با قدرت به کانال ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی بازگشت. ساعت ۴ بعدازظهر سکه در بازار داخلی ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله می‌شد که ۲۹۰ هزار تومان بیشتر از روز سه‌شنبه بود.

بازار سکه در طول تاریخ خود هرگز چنین سطحی را ندیده بود؛ البته افزایشی‌ها به دنبال فتح کانال ۱۲ میلیونی هستند ولی در صورت برگشت قیمت دلار، سکه نیز از فتح یک کانال قیمتی دیگر ناکام خواهد ماند.

دنیای اقتصاد همچنین در گزارشی دیگر نوشته است: افزایش قیمت طلا در بازار جهانی و افزایش نرخ دلار بر افزایش قیمت سکه تاثیرگذار بود و انتظار می‌رود رشد قیمت سکه ادامه یابد. مرزهای جدید سکه در صورتی فتح خواهد شد که دلار روند افزایشی خود را ادامه دهد.

فعالان بازار علت اصلی افزایش قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر را افزایش چشمگیر قیمت ارز می‌دانند و می‌گویند خرید و فروش‌ها دراین بازار هیچ تغییری نکرده و در رکود نسبی است اما قیمت‌ها روند صعودی در پیش گرفته است.

طلای جهانی در میانه کانال 1900 دلاری

قیمت طلا روز گذشته با باز شدن بازارها رو به رشد گذاشت و این رشد با شدت و ضعف تا اواخر معاملات ادامه داشت. در معاملات روز گذشته هر اونس طلا تا ساعت 21 به وقت تهران به 1948 دلار رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب امروز به بالاترین رقم یک ماه گذشته رسید و سبب گران‌تر شدن طلا برای خریدارانی شد که با ارزهای غیردلاری طلا می‌خرند.

اما در عین حال کاهش ارزش سهام شرکت‌های فناوری در بورس وال‌استریت و تعویق آزمایش یک داروی مقابله با کرونا سبب شد رشد قیمت طلا از سر گرفته شود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی روز گذشته و برای تحویل در ماه دسامبر نیز به 1936 دلار و 70 سنت رسید.

آخرین اخبار از قیمت طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.