فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۴۸۹۳۶۴

پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۱۵ آبان ۹۹

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 15 آبان 99

قیمت دلار دیروز در بازار آزاد تا 29 هزار و 700 تومان هم رسید. اما برای قیمت دلار امروز چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت دلار دیروز در بازار آزاد تا 29 هزار و 700 تومان هم رسید. اما باید دید امروز قیمت دلار چه تغییری می‌کند؟ برای امروز چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: برخی از معامله‌گران باور دارند، فارغ از آنکه چه کسی به کاخ سفید خواهد رفت، قیمت دلار طی هفته‌های آتی ظرفیت رشد بالایی نخواهد داشت. از نگاه این گروه، قیمت این ارز در ماه‌های گذشته رشد زیادی را تجربه کرده است و طبیعی است که پس از عبور از جو انتخاباتی آمریکا، کم کم با افزایش فروش توسط کسانی مواجه شود که در قیمت‌های پایین‌تر اقدام به خرید کرده‌اند. البته این گروه باور دارند، برد ترامپ حتی می‌تواند منجر به بازگشت دلار به کانال ۳۰ هزار تومان و آزمون سقف‌های بالاتر شود. با این حال، پس از افزایش، از نگاه آنها بازار در مسیر نزولی قرار می‌گیرد.

در مقابل گروه دیگری هم در بازار حضور دارند که معتقدند، با ماندن ترامپ در کاخ سفید انتظارات معامله‌گران به‌صورت میان‌مدت تغییر خواهد کرد و این موضوع می‌تواند زمینه‌ساز افزایش قیمت به سوی سقف‌های جدیدتر شود و شانس کاهش قیمت هم بسیار پایین خواهد بود.

گروه سومی هم معتقدند، ‌در صورت برد ترامپ، در ابتدا ممکن است قیمت دلار و سکه افزایشی شود،‌ ولی نوسان بعدی قیمت‌ها بعد از گذر از این هیجان، به تصمیمات اقتصادی داخلی و سیاست‌های کلان بستگی خواهد داشت. از نگاه آنها اگر قرار باشد نقدینگی با همین سرعت فعلی رشد کند و تورم هم بالا باقی بماند، رشد بیشتر قیمت‌ها دور از ذهن نخواهد بود.

همچنین اقتصادنیوز نوشت: در شرایطی که انتخابات آمریکا به شرایط بسیار حساسی رسیده است و شانس پیروزی هر یک از دو نامزد وجود دارد،‌بسیاری از معامله گران هم ترجیح می‌دهند، تماشاچی وقایع بازار باشند و به دلیل نوسانات زیاد اقدام به معامله خاصی نکنند. به نظر می‌رسد این روند تا زمانی که پیروز انتخابات آمریکا مشخص نشود، ادامه پیدا کند.

با پایان اثر انتخابات آمریکا، بازار به تدریج راه خود را پیدا خواهد کرد و بیشترین اثر بر روند قیمت را سیاست‌های اقتصادی داخلی خواهند داشت که توسط سیاست گذاران اعمال می شوند. طبیعتا ادامه روند رشد نقدینگی با سرعت فعلی و تورم بالا هر دو می‌توانند به صعود قیمت دلار کمک کنند.

اخبار مرتبط با دلار را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.