کد مطلب: ۶۰۳۹۱۸

نوسان محدود در بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز ۱۵ آذر

نوسان محدود در بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز ۱۵ آذر

در پی معاملات بازارهای داخلی قیمت دلار و یورو با اندکی کاهش قیمت همراه بود و قیمت طلا ۱۸ عیار به گرمی یک میلیون و ۳۰۴ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در نخستین روز هفته سکه امامی ۳۵۰ هزار تومان رشد قیمت را به ثبت رساند و در مرز ۱۳ میلیون تومانی قرار گرفت. با این حال، در روز یکشنبه، وضعیت بازار سکه آرام شد و این فلز گران‌بها به رشد ۵۰ هزار تومانی اکتفا کرد.

سکه ساعت ۳ بعدازظهر در محدوده ۱۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان قرار گرفت. عامل اصلی زمینه‌ساز رشد قیمت سکه ، افزایش قیمت دلار بود. در صورتی که رشد دلار متوقف شود، سکه‌بازان خریدار نیز به تدریج از بازار خارج خواهند شد. با این حال، بعید است تا زمانی که سکه بالای مرز ۱۳ میلیون تومان قرار داشته باشد، فروشندگان بزرگ وارد بازار شوند.

تقلای طلا برای صعود

قیمت طلا در معاملات هفته گذشته به دلیل ابهامات زیادی که در خصوص موضع بانک مرکزی آمریکا در برابر تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه وجود دارد، نوسان داشت.

گزارش اشتغال ماهانه آمریکا که ضعیف‌‌‌تر از حد مطلوب بود، پس از انتشار نتوانست حمایت کافی جلب کند و در معاملات روز جمعه با ۲۱دلار سنت معادل ۲/ ۱‌درصد افزایش در ۱۷۸۳دلار بسته شد و برای کل هفته ۵/ ۰درصد کاهش را به ثبت رساند. طلا برای به دست آوردن نیروی صعودی جدید به‌سختی تقلا می‌کند. افزایش نگرانی‌های تورمی به بالا رفتن انتظارات برای تحکیم سریع‌‌‌تر سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا منجر شده است و اگر قیمت طلا پایین سطح ۱۷۵۰دلار را بشکند، کاهش بیشتری پیدا می‌کند و ممکن است تا سطح ۱۶۸۰دلار عقب‌نشینی کند که پایین‌‌‌ترین رکورد سال است. اما سطح مقاومت همچنان ۱۸۰۰دلار باقی مانده است.(دنیای اقتصاد)

ریزش بیت‌کوین، اونس را کاهشی می‌کند؟

بازار رمزارزها در روز گذشته ریزش چشم‌گیری داشت و بسیاری از رمزارزها با کاهش قیمت ۱۶ درصدی همراه بود. اما تاثیر ریزش بیت کوین بر اونس چیست؟

با توجه به کاهش قیمت رمزارزها در روز شنبه و همچنین کاهش قیمت اونس جهانی در پایان هفته گذشته، آیا اونس جهانی بعد از کاهش قیمت رمزارزها دوباره یک روند نزولی را در پیش می‌گیرد؟

اونس جهانی طلا در بازار دیروز روند صعودی داشت و از ۱۷۷۰ دلار به ۱۷۸۳ دلار افزایش یافت.

وحید مسعودی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره کاهش رمزارزها توضیح داد: روند شاخص رمزارزها اصلاحی بود و منتشر شدن اخبار موثر از طرف چین و آمریکا و همچنین شیوع اومیکرون، روند اصلاحی بازار را شدیدتر کرد.

اثرگذاری کمتر کرونا بر بازار طلا

این کارشناس بازارهای مالی به اثرگذاری شیوع ویروس اومیکرون در روند اونس طلا در هفته گذشته اشاره کرد و ادامه داد: اخبار شیوع ویروس جدید کرونا در بازار اونس جهانی و بازار رمزارزها اثرگذار بود.

آخرین اخبار حوزه ارز، طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.