کد مطلب: ۶۱۸۵۳۲

پیش‌بینی قیمت طلا ۲۹ دی ۱۴۰۰

آرامش قیمتی در بازار طلا و سکه / قیمت سکه کاهشی می‌شود؟

آرامش قیمتی در بازار طلا و سکه / قیمت سکه کاهشی می‌شود؟

قیمت طلا در روزی که گذشت نوسان بیشتری نسبت به روزهای اخیر داشت و تا مرز ۱۸۰۵ دلاری نیز افت کرد اما در ادامه روز به نزدیکی قیمت ۱۸۲۰ دلاری بازگشت. قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز سه‌شنبه ۲۸ دی با شش هزار و ۲۰۰ تومان افزایش، یک میلیون و ۱۹۱ هزار تومان معامله شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا در روزی که گذشت نوسان بیشتری نسبت به روزهای اخیر داشت و تا مرز ۱۸۰۵ دلاری نیز افت کرد اما در ادامه روز به نزدیکی قیمت ۱۸۲۰ دلاری بازگشت. در حالی که تورم بالای ایالات متحده از قیمت طلا حمایت می کند هر گونه افزایش پیش از موعد نرخ بهره توسط فدرال رزرو می تواند موجی از فروش را در این بازار به راه بیاندازد.

به گزارش اکوایران، طلا در روز سه شنبه کاهش اندکی داشت و سرمایه گذاران بیشتر به دنبال سیگنال های شفاف تری در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بودند. از نظر تحلیل گران توام شدن همزمان داده های اقتصادی ضعیف و تورم بالا، فدرال رزرو را در مخمصه ای مهم قرار داده است. سیاست گذاران بانک مرکزی آمریکا باید میان کاهش رشد اقتصادی پسا کرونا و تورم بالا راه حل مناسبی پیدا کنند.

در حال حاضر تحلیل گران پیش بینی می کنند در صورتی که نرخ بهره زودتر از ماه مارس افزایش پیدا کند، قیمت طلا به زیر مرز ۱۸۰۰ دلاری افت می‌کند.

آرامش قیمتی در بازار طلا و سکه

بر اساس گزارش دنیای اقتصاد، بازار طلا و سکه روز سه‌‌‌‌‌‌‌‌‌شنبه را نیز با توجه به نوسانات اندک اخیر دلار چندان تغییراتی را به خود ندید و در همان محدوده قیمتی ۱۲‌میلیون و ۲۵۰هزار تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

علاوه‌بر این وجود فشارهای تورمی بر روند بهای اونس طلا در معاملات بازار جهانی نیز نوسانات این فلز گرانبهای داخلی را محدودتر و کمتر کرده است. لازم به ذکر است که پایین‌بودن ارزش ذاتی سکه امامی و کاهش نسبی حباب این فلز ارزشمند، عامل مهمی است که انتظارات کاهشی را در این بازار تقویت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

برخی تحلیلگران فنی نیز بر این باور هستند؛ در صورتی‌که سکه سطح ۱۲‌میلیون تومان را به سمت پایین بشکند، می‌توان انتظار افت بیشتر این کالا را در کوتاه‌مدت داشت، اما رخ‌دادن چنین کاهشی ملزم به افت بیشتر دلار در بازار داخل است.

فشارهای نوسانی تورم بر طلا

با تقویت نرخ شاخص دلار و افزایش بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا، اونس طلا در معاملات بازار جهانی روز سه‌‌‌‌‌‌‌‌‌شنبه کاهش یافت؛ به‌طوری‌که بهای هر اونس این فلز گرانبهای جهانی تا سطح ۱۸۱۸ دلار (تا ساعت ۱۹ به وقت تهران) افت کرد.

سرمایه‌گذاران اکنون منتظر تصمیم سیاست فدرال‌رزرو ایالات‌متحده هستند که قرار است در ۲۶ ژانویه صادر شود. در همین حال گفته برخی فعالان این بازار بر اساس گزارش سازمان بین‌المللی کار که روز دوشنبه منتشر شد، بهبود بازار کار جهانی بیشتر از آنچه قبلا تصور می‌شد طول خواهد کشید.

این گزارش می‌افزاید که به‌دلیل عدم‌اطمینان در مورد دوره و مدت زمان همه‌گیری کرونا بیکاری حداقل تا سال۲۰۲۳ بالاتر از سطح قبل از کووید-۱۹ باقی خواهد ماند.

آخرین اخبار مرتبط با قیمت طلا را در صفحه قیمت طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.