کد مطلب: ۶۳۷۷۰۰

نگاهی به بازارهای مالی امروز / پیش‌بینی بازارهای دلار و طلا

نگاهی به بازارهای مالی امروز / پیش‌بینی بازارهای دلار و طلا

بازار دلار، طلا و سکه امروز ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۰ روندی کاهشی داشتند. بازار سرمایه اما اینگونه نبود شاخص بورس امروز صعودی بود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت دلا ر ، طلا و سکه امروز روندی نزولی داشت، این درحالی بود که بازار سرمایه مسیری صعودی را تجربه کرد.

بختک آمریکایی بر سر بیت‌کوین

گمانه‌زنی‌ها در مورد افزایش نرخ بهره در چند ماه اخیر به کابوس رمزارزها تبدیل شده است. بازار رمزارزها حالا به این کابوس نزدیک‌تر از همیشه است.

انتظار می‌رود فدرال رزرو در جلسه این ماه نرخ بهره را ۰/۲۵ درصد افزایش دهد. احتمال افزایش نرخ بهره بعد از افزایش قیمت کالاهای جهانی و نفت بیشتر شد. طبیعتا این اقدام بر بازار رمزارزها و بازار سهام آمریکا تاثیر منفی می‌گذارد. البته برخی عقیده دارند بازار احتمال افزایش نرخ بهره را پیش‌خور کرده است.

شرکت تحلیل داده sentiment برای بررسی میزان اثرگذاری نرخ بهره بر بازارها گزارشی منتشر کرد. براساس این گزارش، در حال حاضر کلیدواژه‌های تحلیل بازار نرخ بهره و تورم هستند.

فدرال رزرو به دلیل افزایش تورم افسارگسیخه در آمریکا که در چند دهه اخیر بی‌سابقه بود قصد افزایش نرخ بهره را دارد. شاید در وهله اول این منطقی به نظر برسد اما دولت آمریکا با افزایش نرخ بهره به کسب و کارهای زیادی ضربه می‌زند. به نظر می‌رسد آمریکا قصد دارد تورم را تا حد امکان بدون افزایش نرخ بهره مهار کند اما دیگر چاره‌ای جز افزایش نرخ بهره نیست.

پیش‌بینی بورس فردا ۲۵ اسفند

شاخص کل بورس امروز در محدوده یک میلیون و ۳۳۷ هزار واحدی ایستاد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بازار سرمایه در سه گروه فرآورده‌های نفتی، فلزات اساسی و محصولات شیمیایی رقم خورد. حقیقی‌ها بخش عمده‌ای از سهام خود را از گروه‌های خودرو و ساخت قطعات و محصولات غذایی و آشامیدنی خریدند.

امروز در مجموع حدود دو هزار و ۷۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد. پنج نماد خودرو، شتران، خگستر، خساپا و فملی به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

بر اساس پیش‌بینی کارشناسان به نظر می‌رسد روند تعادلی معاملات، همچنان ادامه پیدا کند.

بورس صعودی می‌شود؟

علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: با توجه به وضعیت بورس روند متعادل بازار طی روزهای آینده ادامه پیدا می‌کند. همچنین در روزهای باقی مانده از پایان سال انتظار افت یا رشد شارپی از بازار سرمایه را نداریم.

وی توضیح می‌دهد: در معاملات امروز شاخص کل و به طور کلی کلیت بازار در روندی متعادل و متوازن قرار داشت. شاخص هم‌وزن نیز به مراتب وضعیت بهتری داشت و روند تعادلی خود را حفظ کرد، البته لیدری گروه خودرویی‌ها نیز در حفظ شاخص بی‌تاثیر نبود.

این کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: بررسی عملکرد گروه‌های مختلف امروز نشان می‌دهد که پالایشی‌ها وضعیت ضعیف‌تری داشتند و با سرخ‌پوشی معاملات را تمام کردند. در مقابل گروه‌های خودرویی، بانکی و حمل‌ونقل که از ارز ۴۲۰۰ تومانی و برجام تاثیر بیشتری می‌گیرند مثبت بودند.

دلار، طلا و سکه

بازار دلار، طلا و سکه ، امروز ۲۴ اسفند نوساناتی دارد. روند افزایشی قیمت دلار از روز گذشته آغاز شده بود و امروز هم به صورت نسبی ادامه دارد. امروز برخی کانال‌ها، قیمت دلار در بازار آزاد را، ۲۶ هزار و ۳۵۰ تا ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام می‌کنند. اکنون قیمت دلار همچنان نوسان افزایشی و کاهشی دارد.

قیمت دلار فردایی نیز در همین محدوده نوسان دارد و تا ۲۶ هزار و ۴۳۰ تومان نیز رسیده است. روز گذشته، آغاز معاملات دلار ۲۶,۲۴۰ تومان بود. کف قیمت دلار ۲۶,۱۶۰ و سقف آن ۲۶,۴۲۰تومان اعلام شد.

نوسانات قیمت طلا و سکه

در بازار طلا و سکه نیز امروز نوساناتی وجود دارد. قیمت طلا در لحظه تنظیم این خبر افزایشی است و به ۱ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۷۴۰ تومان رسیده است. این رقم نسب به بیشترین نرخ دیروز کمتر است.

اما قیمت سکه طرح جدید اکنون روند افزایشی دارد و ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ثبت شده است. قیمت سکه طرح قدیم بر اساس اعلام ا تحادیه طلا و جواهر تهران در لحظه تنظیم این خبر افزایشی است و با نرخ ۱۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.

این در حالی است که قیمت اونس اکنون همچون روزهای اخیر، روند نزولی دارد و به قیمت ۱,۹۳۳٫۹۶ دلار رسیده است.

اکنون بازارهای دلار، طلا و سکه نوساناتی دارند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر