کد مطلب: ۶۴۹۳۶۹

سکه تمام بهار ۱۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان شد/ قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۱/۰۲/۰۸

سکه تمام بهار ۱۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان شد/ قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۱/۰۲/۰۸

در پی کاهش قیمت طلای جهانی و رشد دلار، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی اعلام شد و به این ترتیب سکه تمام بهار آزادی ۱۲ میلیون ۷۵۰ هزار تومان قیمت خورد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا امروز پنج‌شنبه، در حالی که دلار آمریکا نزدیک به بالاترین حد خود در پنج سال گذشته ثابت ماند و به تقاضا برای شمش با قیمت دلار لطمه زد، به سمت پایین‌ترین سطح دو ماهه کاهش یافت.

بر اساس گزارش ایسنا ، بهای هر اونس طلا با ۲.۹۰ درصد کاهش به ۱۸۸۳ دلار و ۱۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۱۵ درصد کاهش به ۱۸۸۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. این بروزرسانی قیمت در ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح به وقت شرقی است.

دلار امروز پنج‌شنبه به بالاترین حد خود در دو دهه گذشته نزدیک شد زیرا بحران انرژی در اروپا باعث کاهش ارزش یورو شد، در حالی که ین کاهش یافت. همچنین، شاخص دلار آمریکا، ملاک ارزش دلار در برابر سبدی از ارزها به بالاترین سطح پنج ساله ۱۰۳.۲۸ رسیده است و افزایش بیشتر به بالای ۱۰۳.۸۲ آن را به سطوحی خواهد رساند که از اواخر سال ۲۰۰۲ مشاهده نشده است.

دلار قوی‌تر باعث می‌شود طلای با قیمت دلار برای سایر دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد. افزایش ارزش دلار، قیمت طلا در روز چهارشنبه را به پایین‌ترین حد خود از ۲۴ فوریه رساند. شمش به عنوان یک ذخیره امن ارزش در بحران‌های اقتصادی و سیاسی در نظر گرفته می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران اظهار کردند: اروپا پس از اینکه مسکو عرضه گاز به بلغارستان و لهستان را به دلیل عدم پرداخت به روبل، متوقف کرد، باید از وابستگی به روسیه برای تجارت اجتناب کند.

شورای جهانی طلا اعلام کرد: تقاضای جهانی برای طلا در سه ماهه اول ۳۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و به بالاترین میزان در بیش از سه سال گذشته رسید که ناشی از نگرانی سرمایه‌گذاران از حمله روسیه به اوکراین و افزایش تورم بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۳.۳۱ دلار رسید. پلاتین در ۹۱۷.۷۷ دلار ثابت بود و پالادیوم با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۲۰۹ دلار و ۷۱ سنت رسید.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۸ ادریبهشت تا ساعت ۱۸، به رقم ۲۸ هزار و ۵۳ تومان‌ رسید.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را کماکان ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرد.

صرافی‌‌‌ها بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش ۲۵ هزار و ۵۰۹ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۵ هزار و ۲۵۵ تومان خریداری می‌کنند.

‌قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز ۴۴۲۸ تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۵۷۷ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۲۹۳ تومان است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۲ میلیون ۷۵۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا برای هر گرم طلا ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۹۳ هزار و ۴۵۲ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، هفت میلیون و ۲۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.