کد مطلب: ۶۵۰۷۵۳

قیمت طلا و سکه کاهش یافت/ قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۲

قیمت طلا و سکه کاهش یافت/ قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۲

در پی کاهش قیمت اونس جهانی، در بازار امروز قیمت طلا برای هر گرم طلا ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۹۱ هزار و ۶۰۵ تومان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا امروز دوشنبه پیش از افزایش گسترده نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای مهار فشارهای تورمی فزاینده در حالی کاهش یافت که افزایش بازدهی خزانه‌داری آمریکا بر تقاضای شمش با بازده صفر فشار وارد کرد.

بر اساس گزارش ایسنا ، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۵۱ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱۱.۴۰ درصد کاهش به ۱۸۸۵ دلار و ۳۰ سنت رسید و در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا با ۰.۶۰ درصد کاهش به ۱۸۸۶ دلار و ۳۰ سنت رسید و همچنان کاهشی است.

استفان اینس، شریک مدیریت دارایی SPI گفت: بازار نگران است که فدرال رزرو ممکن است کاملا جنگ‌طلب باشد و قیمت را ۵۰ واحد پایه افزایش دهد و در ماه جولای به ۷۵ واحد پایه برساند.

به نظر می‌رسد سیاست‌گذاران فدرال رزرو برای مقابله با تورم سریع و افزایش هزینه‌های نیروی کار، مجموعه‌ای از افزایش‌های تهاجمی نرخ بهره را حداقل تا تابستان در نظر بگیرند.

بر اساس گزارش رویترز، بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده به سمت اوج‌های چند ساله اخیر افزایش یافت و تقاضا برای طلا را تحت فشار قرار داد.

نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت بالاتر و بازده اوراق قرضه ایالات‌متحده باعث افزایش هزینه فرصت نگهداری شمش می‌شود که بازدهی ندارد البته شمش به عنوان یک ذخیره امن ارزش در زمان بحران‌های اقتصادی و سیاسی در نظر گرفته می‌شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۶ درصد کاهش به ۲۲.۶۰ دلار رسید، پلاتین ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۹۲۶.۵۸ دلار رسید و پالادیوم با ۲.۲ درصد کاهش به ۲۲۶۸ دلار و ۴۸ سنت رسید.

‌قیمت دلار در بازار امروز

‌بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۱۲ ادریبهشت تا ساعت ۱۹، به رقم ۲۷ هزار و ۹۹۱ تومان‌ رسید.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را کماکان ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرد.

صرافی‌‌‌ها بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش ۲۵ هزار و ۸۱۴ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۵ هزار و ۵۵۷ تومان خریداری می‌کنند.

‌قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز ۴۴۲۹ تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۵۶۲ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۲۷۷ تومان است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا برای هر گرم طلا ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۹۱ هزار و ۶۰۵ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.