کد مطلب: ۶۶۶۹۷۹

چند درصد از ارز صادرکنندگان فروخته شد؟

چند درصد از ارز صادرکنندگان فروخته شد؟

امروز صادرکنندگان بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار ارز در صرافی‌ها عرضه کردند که تنها ۷۰۰ هزار دلار (کمتر از ۴۰ درصد) بفروش رفت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، آمار صرافی‌ها کاهش تقاضا برای ارز را نشان می‌دهد به‌طوری‌که امروز صادرکنندگان بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار ارز در صرافی‌ها عرضه کردند که تنها ۷۰۰ هزار دلار (کمتر از ۴۰ درصد) بفروش رفت و برای یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار دیگری خریداری وجود نداشته است.

ایرنا نوشت، قیمت‌ها در بازار ارز در چند روز گذشته با رشد قیمت همراه شد که فعالان بازار این افزایش به دلیل فضای روانی عنوان کردند.

بانک مرکزی هم‌زمان با افزایش قیمت ارز برای ایجاد ثبات و بازگشت تعادل به بازار تصمیماتی را گرفت و به صرافی‌ها اجازه داد که ارز (اسکناس) صادرکنندگان را با نرخ توافقی، خریداری و به متقاضیان ارز (بدون محدودیت) بفروشند.

فعالان بازار ارز پس از اجرای ‌شدن تصمیمات بانک مرکزی از افزایش عرضه ارز و تعدیل قیمت‌ آن خبر دادند، به‌طوری‌که فقط امروز نرخ دلار به‌عنوان شاخص بازار ارز ۱۲۰۰ تومانی کاهش یافت.

به گفته فعالان هم اکنون در بازار ارز مازاد عرضه وجود دارد و خریداری نیست به‌طوری‌که همچنان و در روزهای آینده باید منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها باشیم.

گزارش آمار صرافی‌ها از عرضه و تقاضای ارز نشان می‌دهد که از حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار ارزی که صادرکنندگان امروز ‎در صرافی‌ها عرضه کردند، تنها ۷۰۰ هزار دلار (کمتر از ۴۰ درصد) بفروش رفته و تقاضا داشته است؛ به‌نوعی برای یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار دیگری خریداری وجود نداشته است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    این بزرگواران راهی منطقی و علمی برای افزایش ارزش پول ملی پیدا کنند ، ارائه ارز سی هزار تومانی دردی از مردم دوا نمی کنه ، هرچند پایین بودن ارزش پول ملی شیرین کننده دهان آقازاده های صادر کننده است ، که در واقع نیروی کار بسیار ارزان در اختیارشان قرار گرفته و از سویی هرچه را صادر کنند به نسبت قیمت های جهانی بسیار ارزان برایشان تمام شده و بالاترین نرخ سود نصیبشان میشود.

  • ناشناس

    دلار بیشترش دست دولتها نه دلال دولت خودش از گرونی ها سود میبره