کد مطلب: ۶۷۱۵۲۸

ریزش قیمت در بازار طلای داخلی / قیمت ارز در صرافی ملی کاهش یافت

ریزش قیمت در بازار طلای داخلی / قیمت ارز در صرافی ملی کاهش یافت

طی معاملات امروز ۶ تیر ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت طلا ۱۸ عار یک میلیون و ۳۵۲ هزار و ۷۸۰ تومان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا امروز دوشنبه افزایش یافت زیرا برنامه‌های برخی کشورهای غربی برای ممنوعیت واردات این فلز از روسیه به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین، حاکی از کاهش بالقوه عرضه شمش بود.

بر اساس گزارش ایسنا ، بهای هر اونس طلا در ساعت ۶ و ۳۸ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۸.۱ درصد افزایش به ۱۸۳۴ دلار و ۵۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۸۳۵ دلار و ۵۰ سنت رسید.

ممنوعیت واردات طلا از روسیه

چهار کشور ثروتمند گروه هفت (G۷) روز یکشنبه واردات طلای روسیه را ممنوع کردند تا تحریم‌ها علیه مسکو را تشدید کنند و ابزارهای مالی آن برای تهاجم به اوکراین را قطع کنند اما مشخص نیست که آیا G۷ بر سر این طرح اجماع دارند یا خیر، چارلز میشل، رئیس شورای اروپا گفت که این موضوع باید با دقت مورد بررسی و بیشتر مورد بحث قرار گیرد.

طلا به عنوان پوششی در برابر تورم تلقی می‌شود اما نرخ‌های بهره بالاتر، هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که سودی به همراه ندارد.

پیش‌بینی روند اونس جهانی

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد اقتصادی ایالات‌متحده را روز جمعه کاهش داد زیرا فدرال رزرو نرخ بهره تهاجمی را افزایش می‌دهد اما پیش‌بینی می‌کرد که ایالات‌متحده به سختی از رکود اجتناب کند.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت طلا هفته گذشته به دلیل افزایش احتمالی افزایش نرخ بهره کاهش یافت، علی‌رغم مشاهده برخی افزایش‌ها در روز جمعه به دلیل عقب‌نشینی دلار و ترس از رکود اقتصادی که جذابیت پناهگاه امن آن را تقویت کرد.

اس‌پی‌دی آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز جمعه از ۱۰۶۳.۰۷ تن در روز گذشته ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۰۶۱.۰۴ تن رسید.

قیمت سایر فلزات ارزشمند

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۱.۱۵ دلار، پلاتین ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۹۰۸ دلار و ۹۹ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۸۸۰ دلار و ۶۹ سنت رسید.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی‌‌‌ بانکی امروز ۶ تیر برای فروش ۲۷ هزار و ۷۱۷ تومان بود. این صرافی‌ دلار را از مردم با قیمت ۲۷ هزار و ۴۴۲ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز ۴۴۳۳ تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۶۶۲ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۳۷۷ تومان است.

‌قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۴ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا ۱۸ عیار برای هر گرم، یک میلیون و ۳۵۲ هزار و ۷۸۰ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  سکه چی هه

 • ناشناس

  این دلاری که فرمودین با این قیمت میشه آدرس بدین ماهم بخریم ؟

 • حسین

  ریزش کجا بود
  فقط مردم مسخره میکنن