کد مطلب: ۸۳۹۴۷۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

پیش بینی قیمت دلار ۲۸ تیر ۱۴۰۲/ سیگنال‌ عمان جان دلار را گرفت؟

پیش بینی قیمت دلار 28 تیر 1402/ سیگنال‌ عمان جان دلار را گرفت؟

قیمت دلار امروز متاثر از سیگنال سیاسی عمان و سفر وزیر امور خارجه این کشور به ایران پیشروی نداشت. صبح روز جاری این اسکناس در کانال ۴۹ هزار تومانی سه پله پیشروی کرد؛ اما در پایان معاملات در کف کانال مذکور بسته شد.

به گزارش تجارت‌نیوز در روزهای پایانی تیر، قیمت دلار متاثر از برخی سیگنال‌های سیاسی جان پیشروی ندارد و در کف کانال ۴۹ هزار تومانی همانند دیروز معامله شد.

بار دیگر سیگنالی از مسقط توانست مانع روند افزایشی قیمت در بازار ارز شود. این در حالی است که برخی معامله‌گران معتقدند اثر اخبار مساعد سیاسی بر بازارهای مالی کمرنگ شده و تنها یک روز دوام دارد. به اعتقاد آنها تنها خبری موثق و اثرگذار در خصوص برجام می‌تواند مقاومت دلار برای ماندن در کانال‌های قیمتی فعلی را در هم بشکند.

روز گذشته دیدار وزیر امور خارجه ایران با همتای عمانی خود در تهران به گمانه‌زنی توافقات پشت پرده دامن زد. امروز معامله‌گران می‌گفتند اثر این دیدار در روزهای آینده در بازار ارز نمود پیدا می‌کند. این در حالی است که اواسط خرداد سفر پادشاه عمان به ایران موید این موضوع بود که بازار در روزهای آینده آبستن اخباری است که چه مثبت و چه منفی به بازار ارز خط می‌دهد.

پیام عمان برای لغو تحریم‌ها چیست؟

السید بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان عصر دیروز در راس هیأتی دیپلماتیک به تهران سفر کرد و با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد. امیرعبداللهیان در این دیدار از تلاش‌های سازنده این کشور در مسیر کمک به لغو تحریم های علیه ایران و نیز کمک برای بهبود و ارتقای روابط با برخی کشورهای منطقه قدردانی کرد.

به شکل سنتی بازارهای مالی با سیگنال اخبار مساعد سیاسی روند کاهشی به خود می‌گیرند؛ اما به اعتقاد کارشناسان اقتصادی افزایش تورم و رشد انتظارات تورمی اثر هر رویدادی را نهایتا یک روز حفظ می‌کند و مسیر دلار همواره میل به صعود دارد.

کارشناسان اقتصادی کف قیمت دلار را محدوده ۴۸ هزار و ۶۰۰ هزار تومانی می‌دانند. آنها معتقدند با وجودی که نهاد سیاست‌گذار تلاش دارد که قیمت دلار به کریدور ۵۰ هزار تومانی ورود نکند، اما تمایلی نیز به برگشت قیمت به کانال‌های پایین‌تر نیز از خود نشان نمی‌دهد.

امروز قیمت دلار در بازارهای مجاور نیز کاهش محدودی داشت. درهم امارات به قیمت ۱۳ هزار و ۴۶۰ تومان رسید و کاهش ۶۰ تومانی نسبت به روز گذشته داشت. دلار سلیمانیه نیز با قیمت ۴۷ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد و با کاهش نزدیک به ۵۰۰ تومانی یک پله عقب‌نشینی کرد. و افزایش محدودی داشت. دلار هرات نیز ۱۰۰ تومان ارزان شد و با رقم ۴۸ هزار و ۵۶۰ تومان معامله شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.