کد مطلب: ۸۴۶۸۸۱

تجارت‌نیوز در گفت‌وگو با تحلیلگر بازار طلا و سکه بررسی کرد:

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲/ درخشش سکه‌های‌ امامی و بهار در روز پرش بازارها

پیش بینی قیمت طلا و سکه 11 مرداد 1402/ درخشش سکه‌های‌ امامی و بهار در روز پرش بازارها

قیمت طلا و سکه امروز با رشد شارپی همراه شد. این افزایش، قطعات سنگین سکه را در کانال‌های بالاتر نشاند. با وجود کاهش قیمت انس، این بار رشد ۷۰۰ تومانی دلار روند صعودی سکه را رقم زد.

به گزارش تجارت‌نیوز دیروز و امروز تنها روزهای کاری رسمی بازار فلز زرد در پایتخت بودند. دو روز ابتدایی هفته بازار تهران در تعطیلات سوگواری محرم قرار داشت. فردا و پس‌فردا نیز گرمای هوا بازار را تعطیل کرده است. در روزهای فعالیت بازار طلا و جواهر قیمت طلا و سکه همواره صعودی بوده است.

قیمت و حباب سکه 10 مرداد 1402

معامله‌گران، افزایش قیمت دیروز را متاثر از بازگشایی بازار و تغییر معاملات، از پشت‌خطی به فیزیکی عنوان کردند. بازار فلز زرد امروز نیز به دلیل سیگنال‌هایی که از بازار ارز دریافت کرد رشد شارپی داشت.

فعالان بازار ارز تعطیلی کانون صرافان و تقاضای اربعين را دلیل این روند صعودی عنوان می‌کنند که دامان معاملات طلا و سکه را نیز گرفته است. اما به نظر می‌رسد تعطیلی دو روز پایانی هفته جاری نیز بازیگران بزرگ بازار فلز زرد را به تکاپو برای خرید و معامله انداخته است.

سفارش‌های بالای خرید در کف قیمت سکه

در همین راستا مجتبی دیبا به تحلیل قیمت طلا و سکه در هفته جاری پرداخت و به تجارت‌نیوز گفت: «در روزهای گذشته امکان تاچ شدن قیمت ۲۷ تا ۲۷ میلیون و ۵۰۰ برای سکه تمام وجود داشت. این قطعه در محدوده حمایتی ۲۶ میلیون و ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی نیز تثبیت داشت.»

وی به کف حمایتی ۲۵ میلیون و ۲۰۰ تومانی اشاره کرد و افزود: «در این محدوده قیمتی سفارش‌های خرید زیادی وجود داشت و قیمت در طی دو روز گذشته واکنش صعودی داشته است.» وی هفته گذشته نیز به ورود قیمت سکه امامی به منطقه ۲۹ میلیون و ۱۰۰ تا ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی اشاره کرده بود.

این کارشناس بازارهای مالی در خصوص انس جهانی نیز گفت: «طلای جهانی با معیار صعودی، خود را هماهنگ می‌کند و می‌تواند به منطقه ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۷ دلار در طول هفته جاری برسد.» دیبا افزود: «باید ببینیم دیدگاه‌های فدرال رزرو در هفته جاری چگونه است. آیا فد بالا بردن نرخ بهره را تایید می‌کند یا اینکه فعلا با توجه به پایین بودن تورمی که اعلام شده قصد دارد به رکود دامن نزند و بازارها را در همین شرایط نگه دارد».

گفتنی است در پی تعطیلی سراسری کشور به دلیل گرمای هوا، اتحادیه طلا و جواهر نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: واحدهای صنفی تحت پوشش این اتحادیه هم در روزهای ۱۱ و ۱۲ مرداد ملزم به تعطیلی هستند.

پرچمداری سکه در رشد قیمت

امروز دهم مرداد قیمت سکه امامی با افزایش ۹۰۰ هزار تومانی یک پله صعود کرد. این قطعه با رقم ۲۹ میلیون و ۴۹۶ هزار تومان مبادله شد. قیمت سکه بهار افزایش ۲۰۷ هزار تومانی داشت. سکه بهار امروز در کانال بالاتر و با قیمت ۲۶ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان معامله شد.

امروز نیم‌ و ربع سکه هر کدام افزایش ۴۵۰ هزار تومانی داشتند. این قطعات با کانال قیمتی بالاتر ۵۰ هزار تومان فاصله دارند و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۹۵۰ و ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی نیز ۱۰۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

جهش حباب قطعات سکه به کانال بالاتر

امروز قیمت طلا رشد شارپی نداشت و به نظر می‌رسد کاهش قیمت طلای جهانی بر قیمت طلا در بازار داخلی اثر داشت. در روز جاری و در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال با ۹۳ هزار تومان رشد، با قیمت ۱۰ میلیون و ۳۴۶ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۲۱ هزار و ۹۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۸۷ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد. امروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۳۵۷ هزار تومان رسید.

گفتنی است امروز انس جهانی طلا کاهش۲۰ دلاری داشت و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۴۵ دلار در حال معامله است.

در روز جاری حباب سکه در تمام قطعات افزایشی بود. این افزایش، حباب سکه‌های امامی، بهار و ربع‌ سکه را در کانال بالاتر نشاند. امروز سکه امامی با ۸۷۲ هزار تومان رشد بیشترین مقدار افزایش مقدار حباب را داشت. حباب سکه بهار ۱۵۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۴۲۲ هزار تومان، ربع سکه ۴۳۶ هزار تومان و سکه گرمی ۹۳ هزار تومان افزایش داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.