فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۵۳۵۴۲

تجارت‌نیوز در گفت‌وگو با تحلیلگر بازار طلا و سکه بررسی کرد:

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ / سکه امامی به کانال ۲۷ میلیونی برگشت

پیش بینی قیمت طلا و سکه 25 مرداد 1402 / سکه امامی به کانال ۲۷ میلیونی برگشت

امروز قیمت طلا و سکه کاهش محدودی داشت اما همین مقدار، سکه امامی را به کانال ۲۷ میلیونی برگرداند. امروز معامله‌گران بازار طلا افت انس جهانی را نیز در کاهش تحرکات قیمتی، موثر می‌دانستند.

به گزارش تجارت‌نیوز امروز قیمت طلا و سکه در حالی در روند کاهشی قرار گرفت که قیمت دلار تنها ۱۰۰ تومان ارزان شد و انس جهانی طلا نیز به کف کانال ۱۹۰۰ دلاری نزدیک شده است. قیمت تمام قطعات سکه نیز کاهش حدود ۱۰۰ هزار تومانی داشت و بازار طلا را نیز با خود همراه کرد.

قیمت انواع سکه و حباب 24 مرداد 1402

کارشناسان اقتصادی با اشاره به شرایط رکودی در اقتصاد آمریکا، تصمیمات فدرال رزرو را برای ماه آینده بر نرخ بهره تاثیرگذار عنوان کردند. متعاقبا هر تصمیمی بر نرخ بهره بر قیمت طلای جهانی اثر خواهد داشت. این در حالی است که آنها سیاست‌های انبساطی را در اولویت تصمیمات فد می‌دانند و معتقدند قیمت انس در روند صعودی با شیبی آهسته قرار خواهد گرفت.

اولویت مردم سرمایه‌گذاری در خودرو است

در همین راستا فردین آقابزرگی کارشناس اقتصادی با اشاره به اثرپذیری قیمت طلا و سکه از دلار و انس جهانی به تجارت‌نیوز گفت: «وقتی قیمت دلار روند ثابتی داشته باشد، اشتیاق خرید برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه کاهش می‌یابد. این در حالی است که حباب سکه به حداقل خود رسیده است.»

وی افزود: «حبابی که در سال گذشته در سکه و طلا وجود داشت تا حدودی بر طرف شده و قیمت‌های فعلی در بازار به کف خود رسیده است. بنابراین در بازه کوتاه‌مدت، در صورت ثبات قیمت دلار می‌توان انتظار ادامه همین روند و ثبات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه را داشت.»

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر تمایل مردم به کسب سود در کمترین زمان خاطرنشان کرد: «در حال حاضر افراد تمایل دارند برای کسب سود بیشتر، از سایر بازارهای سرمایه خارج شوند و به سمت خرید خودرو بروند و این موضوع نیز در رکود بازار طلا و سکه بی‌تاثیر نیست.»

وی با اشاره به اینکه انتظار رشد کوتاه‌مدت قیمت، در بازار فلز زرد اشتباه است گفت: «سرمایه‌گذاری در طلا و سکه باید بلندمدت باشد. اگر افراد پس‌اندازهای خود را به مدت حداقل ۵ سال در این بازار نگه دارند می‌توانند تورم موجود در نقدینگی دارایی‌شان را کنترل کنند.»

سکه‌های سبک در آستانه برگشت به کانال قبل

امروز ۲۴ مرداد قیمت سکه امامی با کاهش ۱۰۲ هزار تومانی به کانال ۲۷ میلیون تومانی برگشت. در روز جاری این قطعه با قیمت ۲۷ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان مبادله شد. قیمت سکه بهار کاهش ۹۶ هزار تومانی داشت. این قطعه نیز با رقم ۲۵ میلیون و ۱۸۶ هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌‌سکه کاهش ۱۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان مبادله شد. ربع ‌سکه نیز با افت ۱۰۰ هزار تومانی با قیمت ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان مبادله شد. در روز جاری سکه گرمی ۵۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

رشد حباب سکه‌های سنگین در روند کاهشی قیمت

امروز قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلا با کاهش ۲۴ هزار تومانی با قیمت ۱۰ میلیون و ۳۶ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز نزدیک به پنج هزار تومان کاهش داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۱۷ هزار تومان معامله شد. امروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۲۸۶ هزار تومان رسید.

در روز جاری حباب قطعات سکه روند متوازنی نداشتند. حباب سکه‌های امامی و بهار به ترتیب افزایش ۵۰ و ۴۱ هزار تومانی داشت. حباب نیم‌سکه ۸۴ هزار تومان، ربع‌‌ سکه ۶۷ هزار تومان و سکه گرمی ۳۴ هزار تومان افت داشت. گفتنی است در حال حاضر انس جهانی طلا با کاهش نزدیک به سه دلاری با قیمت ۱۹۰۵ دلار معامله می‌شود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.